Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Muzikantai kritikuojami už kaip niekada dažną paslėptą alkoholio reklamą

Jaunuolis geria alų
123rf.com nuotr. / Jaunuolis geria alų
Šaltinis: 15min
0
A A

Vis daugiau populiarų dainų pernelyg teigiamai atsiliepiama apie alkoholį, o tai gali paskatinti vaikus gerti alkoholinius gėrimus. Britų tyrėjai nustatė, kad maždaug kas penktoje populiariausiųjų sąrašuose esančioje dainoje užsimenama apie svaigalus – tai yra dvigubai daugiau nei prieš dešimtmetį ir trigubai daugiau nei prieš 30 metų, rašo „The Daily Mail“.

Liverpulio universiteto mokslininkai suskaičiavo, kad šiame dešimtmetyje su tokiomis dainomis kaip Rihannos „Cheers“ ir Keshos „Tik Tok“ kaip niekada šlovinamos išgertuvės. Alkoholis siejamas su pasitikėjimu savimi, draugais, vakarėliais ir gera išvaizdą

Ankstesni tyrimai parodė, kad jeigu vaikai iki 16 metų nuolat mato alkoholio reklamą, stipriai išauga tikimybė, kad jie pradės vartoti svaigiuosius gėrimus.

Tyrėjai teigia, kad su alkoholiu susijusios dainos – muzikos invazijos iš JAV pasekmė.

Britų mokslininkai analizavo 1981, 1991, 2001 ir 2011 metais Didžiosios Britanijos populiariausių dainų dešimtukuose buvusias dainas.

Nustatyta, kad 1981 metais buvo 5,8 proc. dainų, kuriuose teigiamame kontekste minimas alkoholis. 2011 metais tokios dainos sudarė jau 18,5 proc. Žemiausia tokių dainų dalis buvo 1991-aisias – tuomet jos sudarė 2,1 proc. Mokslininkai teigia, kad tai gali būti susiję su reivo kultūra, kurioje buvo populiaresni narkotikai nei alkoholis.

Tyrėjai teigia, kad su alkoholiu susijusios dainos – muzikos invazijos iš JAV pasekmė. Žurnale „Music Psychology“ publikuotame tyrime rašoma, kad daugiausiai alkoholis minimas dainose iš JAV. Jis taip pat populiariausias R&B, repo ir hiphopo žanruose.

Profesorė Karen Hughes teigia, kad užslėpta reklama gali skatinti jaunimą pradėti vartoti alkoholį arba jo gerti dar daugiau. Jos teigimu, nors ir dainos žodžių negalima cenzūruoti, reikėtų pradėti rašyti įspėjimus ant albumų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą