Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 15d. 16:50

Nacionalinėje filharmonijoje trimito virtuozas Andrejus Kavalinskis atliks baroko ir klasicizmo muzikos perlus

Andrejus Kavalinskis
Lietuvos nacionalinės filharmonijos nuotr. / Andrejus Kavalinskis

Šį trečiadienį, spalio 17 d., 19 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje koncertuos trimito virtuozas Andrejus Kavalinskis. Su Lietuvos kameriniu orkestru grosiantis trimitininkas džiugins baroko ir klasicizmo muzikos perlais – skambės Johanno Nepomuko Hummelio ir Giuseppe’s Tartini koncertai trimitui ir orkestrui.

Jau ne pirmą kartą Lietuvoje su Lietuvos kameriniu orkestru koncertuojantis A.Kavalinskis pranoksta kitus trimitininkus ne tik techniniu meistriškumu ir universalumu, bet ir ypatingu stiliaus pojūčiu. Tarptautinis varinių pučiamųjų žurnalas rašė: „Pelnęs laurus Porcijoje, Paryžiuje ir Tulone, A. Kavalinskis tapo vienu žymiausių savo kartos trimitininkų. Įsidėmėtina karjera!“

A. Kavalinskis studijavo trimitą prof. R. Friedricho ir E. H. Tarro klasėse Karlsrūhės aukštojoje muzikos mokykloje, Vokietijoje. 2005 m. įgijo koncertuojančio artisto diplomą. Vienu svarbiausių savo mokytojų jis laiko „Royal Concertgebouw“ orkestro trimitų koncertmeisterį P. Masseursą.

Kaip solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas A. Kavalinskis gastroliuoja daugelyje Europos šalių, grojo su Berlyno simfoniniu, Maskvos Didžiojo teatro, „Maskvos virtuozų“, Paryžiaus, Brabanto (Olandija), Kioto kameriniu (Japonija), Dortmundo filharmonijos (Vokietija), Padujos ir Venecijos (Italija) bei kt. orkestrais.

Solisto ir Lietuvos kamerinio orkestro vakaro programoje numatyta ir orkestro muzikos klasika – Josepho Haydno Simfonija Nr. 49 bei Wolfgango Amadeaus Mozarto Simfonija Nr. 29. Ši programa – tikras masalas pasiilgusiems klasikinės muzikos harmonijos. Orkestrui diriguos svečias iš Vokietijos Rista Savičius.

Buvusioje Jugoslavijoje gimęs, Vokietijoje gyvenantis dirigentas Rista Savičius karjerą pradėjo kaip smuikininkas, vėliau mokėsi dirigavimo. Su paties įkurtu Vokiečių Frankfurto prie Maino kameriniu orkestru gastroliuoja visame pasaulyje, diriguoja ir daugeliui kitų garsių kolektyvų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės