Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2016 spalio 13d. 12:20

Namo grįšite vėliau, jūsų troleibuse – koncertas

MC Mesijus
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / MC Mesijus

Vilniaus mieste penktadienio vakarą važinės ypatingas troleibusas – į jį įlipę keleiviai pateks į elektroninės muzikos koncertą. Šiandien prasidėsiančio žmogaus teisių filmų festivalio „Nepatogus kinas“ organizuojamame koncerte „Nepatogi muzika #2“ kūrinius iš savo paskutinio albumo atliks Mesijus x Münpauzn.

Nepatogios muzikos koncertą troleibuse įkvėpė festivalio filmo „Išmuštas iš vėžių“ herojus Darius McCollum. Daugiau nei pusę savo gyvenimo jis praleido kalėjime dėl savo meilės viešajam transportui, kitą pusę praleido vairuodamas New York‘o metro, traukinius ir autobusus. Sistema atstūmė Aspergerio sindromą turintį Darių taip, kaip dažnai atstumiamas bet kas, kas neatitinka socialinio elgesio normų.

Festivalio metu organizuojamu muzikiniu renginiu siekiama atkreiptį dėmesį į socialinę atskirtį išgyvenančius psichikos sveikatos bei raidos sutrikimų turinčius žmones ir padrąsinti visuomenę atsiverti savo unikaliu pasaulio supratimu išsiskiriantiems asmenis, vertinti kito individualumą ir nepasiduoti standartizuotos visuomenės tendencijoms.

Elektroninės muzikos provokatoriai Mesijus x Münpauzn stebina savo kuriamos muzikos novatoriškumu ir kūrinių tekstais, apeliuojančiais į pragmatines įvairių gyvenimo tarpsnių problematikas. Artėjant neįprastam koncertui nusprendėme atlikėją pakalbinti.

– Ko gali tikėtis į muzikinį „Nepatogaus kino“ troleibusą įlipę keleiviai?

– Koncerto metu bus galima išgirsti programą, sudarytą remiantis žmogaus gyvenimo ciklu. Aš tai vadinu nuo gimdos iki grabo lentos. Tik įlipę keleiviai muzikos garsų bus nukelti į tą laiką, kai dar nebuvo gimę, tuomet kelionės metu jie išgirs kūrinius, kelionės metu gimsime iš naujo ir keliausime troleibusu per Vilnių.

Kiekvieną naują kūrinį inicijuos vis kitas sustojimas. Keleivius taip pat provokuosime pasijusti nepatogiai, nes tarp kūrinių atsiras pauzės bevažiuojant link kitos stotelės. Keleiviai, kaip ir „Nepatogaus kino“ žiūrovai, bus mokomi pabūti nepatogiose situacijose, kai išsisklaidžius muzikos sukeltai euforijai tarp kūrinių ir stotelių troleibuse įsivyraus tyla.

– Ar troleibusas jums neįprasta vieta koncertui?

– Anksčiau troleibusuose nuolatos klausydavausi muzikos su ausinėmis, negalėdavau to daryti kitose aplinkose arba būdamas užimtas papildomais darbais. Troleibuse galėdavau įsijausti į garsus ir kartu stebėti mane supančią socialinę aplinką. Kita vertus, neįprastos vietos koncertams mane ir šiaip domina. Visai neseniai grojome iš specialiai modifikuoto automobilio.

Manau, kad gyvenant Vilniuje, palyginus nedidelėje erdvėje, po kurio laiko pabosta groti tradicinėse aplinkose, norisi pritraukti naujų klausytojų, o tuo pačiu stimuliuoti ištikimus ir visuomet į koncertus besilankančius gerbėjus.

– Koncertas organizuojamas siekiant atkreipti dėmesį į ir priimti „kitoniškumą“, ar kada nors jautėtės atskirtas, „kitoks“?

– Manau, kad kiekvieną žmogų ištinka šis jausmas kažkuriame gyvenimo tarpsnyje. Aš taip pat esu tai patyręs, tačiau, manau, lūžis įvyko po to, kai ėmiau suprasti, kad mano „kitoniškumas“ yra mano privalumas. Svarbu imtis tokios veiklos, kuri išryškintų tavo išskirtinumą ir nebijoti būti tokiam vieninteliam. Žinoma, jei nepavyksta ir išlieka siekis susiniveliuoti su visuomene, tuomet neigti save pasidaro labai sunku.

Važiuojantis elektroninės muzikos troleibusas spalio 14 dieną savo maršrutą pradės Operos stotelėje ir judės link Lukiškių aikštės. Patekti į koncertą bus galima visose maršruto stotelėse sumokant simbolinę, savo pasirinktą auką. Koncerto maršrutas stos Vingio, Eigulių, Televizijos bokšto, T.Narbuto, Sąjudžio kelio, Tuskulėnų, Klinikų, Antakalnio žiedo, Kareivių, Pramogų arenos, Žalgirio ir Kudirkos aikštės stotelėse.

Daugiau informacijos apie renginį rasite nepatoguskinas.lt. Festivalis „Nepatogus kinas“ Vilniuje vyks iki spalio 23 dienos.

VIDEO: Mesijus x Münpauzn - #tupinigusiurblys HD
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Video

Maudymosi kostiumėlių tendencijos

Pinigai mano ateičiai

30 geriausių restoranų

Remontas be nervų

Sveikata

Svajonių virtuvė