Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugpjūčio 19d. 13:36

Naują sezoną „Trimitas“ pradės muzikinėmis dovanomis vilniečiams

Orkestras "Trimitas"
Orkestro archyvo nuotr. / Orkestras "Trimitas"

Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ 57-ąjį sezoną pradės nuo Rotušės ir prezidentūros.

Rugpjūčio 25 d. 18 val. Vilniaus širdyje – Rotušėje – orkestras „Trimitas“ ( vyr. dirigentas Ugnius Vaiginis) savo gerbėjus kviečia į naujojo sezono atidarymą. Tai bus tęstinis B.Jonušo festivalio koncertų ciklas, skirtas iškiliam muzikui atminti.

Bronius Jonušas – populiariausias karinių maršų kompozitorius, dar kitaip vadinamas lietuviškų maršų karaliumi, tad muzikinėje koncerto programoje skambės legendiniais tapę lietuviški maršai ir nuotaikinga pasaulio muzika, kurią papuoš choreografinė grupė.

Rugsėjo 1 d. 19 val. į Simono Daukanto aikštę prie prezidentūros, kviečia tradicija tapęs šventinis koncertas „Beauštanti aušrelė“, kuris skirtas mokslo metų pradžiai ir Laisvės dienai paminėti, nes šiemet sukanka 10 metų, kai 1993 m. rugpjūčio 31 d. iš Lietuvos buvo išvesta Rusijos armija.

Prieš 19 metų kilusią idėją organizuoti pirmąją mokslo metų dieną lydintį koncertą prasmingai tęsia Lietuvos muzikų rėmimo fondas (LMRF), į spalvingą muzikinę puokštę sukviesdamas iškiliausius šalies solistus ir kolektyvus. Pirmaisiais metais ši šventė vyko Katedros aikštėje, vėliau persikėlė į S. Daukanto aikštę prie prezidentūros, taip pabrėžiant šventės svarbą ir reikšmę. Šventę „Beauštanti aušrelė“ kasmet tiesiogiai transliuoja Lietuvos radijas ir televizija, tad renginys pasiekiamas visiems Lietuvos žmonėms.

Rugsėjo 1 d. 19 val. koncerte „Beauštanti aušrelė“ muzikinius kūrinius dovanos valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ (vyr. dir. Ugnius Vaiginis), Lietuvos kariuomenės orkestras (vyr. dir. kapitonas Egidijus Ališauskas) kartu su valstybiniu choru „Vilnius“ (vyr. dir. prof. Povilas Gylys), berniukų ir jaunuolių choru „Ąžuoliukas“ (vyr. dir. prof. Vytautas Miškinis), berniukų ir jaunuolių choru „Dagilėlis“ (dir. Remigijus Adomaitis), pianistu-kompozitoriumi Laimiu Vilkončiu. Šventiniame koncerte taip pat pasirodys šaunus būrys jaunų bei jau visiems gerai Lietuvoje žinomų solistų: Viktorija Miškūnaitė, mezzo-sopranas Jovita Vaškevičiūtė, 2008 m. Lietuvos atstovas „Eurovizijoje“ Jeronimas Milius, klarnetininkas-virtuozas, profesorius Algirdas Budrys, Vytautas Giedraitis ir profesorius, Lietuvos nacionalinės premijos laureatas Vytautas Juozapaitis.

Rugsėjo 6 d. 16.45 val. valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ vilniečius ir sostinės svečius džiugins tradicija tapusiame Vilniaus festivalyje „Sostinės dienos 2013“, kur kvies į šventinę eiseną per dūzgiantį Gedimino prospektą, nuo Katedros aikštės iki V. Kudirkos aikštės.

17 val. didžiojoje prospekto scenoje prie V. Kudirkos aikštės orkestras „Trimitas“, diriguojamas vyriausiojo dirigento Ugniaus Vaiginio, surengs „Sostinės dienų 2013“ atidarymo koncertą, kuriame skambės daug gražios ir energija pulsuojančios muzikos.

„Sostinės dienos 2013“ – miesto šventė, rengiama jau devynioliktąjį kartą. Kaip ir kasmet „Sostinės dienų“ lankytojai turės galimybę susipažinti, išgirsti ir sudalyvauti daugybėje renginių, kurių dalyviai žinomi ir pripažinti atlikėjai bei kolektyvai iš įvairių pasaulio šalių. Taip pat vilniečius ir sostinės svečius pakvies jau aštuntus metus iš eilės tradiciniu tapęs „Dūzgiantis prospektas“, nuo Katedros iki Lukiškių aikštės, kuris bus suskirstytas į keturias erdves: „Menų ir muzikos gatvė“, „Gardžių lauktuvių kelias“, „Knygų alėja“, „Žaidimų ir sveikatos parkas“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos