Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nidos Meno kolonijoje – eksperimentinis ekomuzikos koncertas

Muzikos laboratorija PROCESAS
LMTA nuotr. / Muzikos laboratorija PROCESAS
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį, liepos 3 d., 19-22 val. Nidos meno kolonijoje vyks nemokamas eksperimentinės, improvizacinės ir akademinės muzikos koncertas „Muzikiniai procesai“. Renginyje skambės Baltijos ir Šiaurės šalių kompozitorių kūriniai, sukurti Nidos meno kolonijoje, Nordplus IP „Muzikos laboratorijos PROCESAS“ metu.

Šiuolaikinės profesionaliosios muzikos pasaulyje klasikinis kompozitorius kuria vienatvėje, prisiimdamas autorystę už savo kūrinį nuo pirminės idėjos iki partitūros (arba iki elektroninės muzikos takelio). Laboratorijos „Procesas“ dalyviai – profesionaliosios akademinės muzikos kūrėjai – kompozitoriai studentai bei dėstytojai susirinko Nidoje visai kitu tikslu.

Laboratorijos meninei daliai vadovauti pakviestas kompozitorius bei Švedijos kompozitorių asociacijos prezidentas Martinas Q Larsonas teigė, kad šiuolaikiniam profesionaliam kompozitoriui svarbus ne tik darbo rezultatas, bet ir pats kūrybos procesas. Taigi „Proceso“ dalyvių partitūros ir kompiuteriai liko namuose, o studentai, pasidalinę į nedideles grupeles nuo pat kūrybinio proceso pradžios, t.y. nuo inspiracijos ir idėjos generavimo, dirbo kartu – kalbėdami, kurdami bendras menines idėjas ir jas atlikdami – muzikuodami.

Į „Procesą“ įsitraukė ir profesionalūs atlikėjai – Lietuvos fleitų kvartetas Giedrius Gelgotas, Lina Baublytė, Fausta Drūlytė ir Albertas Stupakas, o kompozitoriams talkina patyrę aukštųjų muzikos mokyklų profesoriai iš Baltijos ir Šiaurės šalių Staffan Mossenmark (Švedija), Tapio Tuomela (Suomija), Henrik Hellstenius (Norvegija), Gundega Smite (Latvija), Justė Janulytė ir Mantautas Krukauskas (Lietuva).

Visus kūrinius bei kūrybinius procesus sieja viena tema, pasiūlyta laboratorijos organizatoriaus, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos – ekomuzika, t.y. muzikos ir ekologijos ryšys. Visą savaitę dalyviai tyrė šias sąsajas per įvairius muzikinio meno aspektus – natūralius gamtos garsus, muziką atliekamą įvairiose uždarose bei atvirose patalpose, muzikinį rezonansą bei aidus, garsyną išgaunamą aplinkoje rastomis priemonėmis.

Šio trečiadienio koncertas susies visą laboratorijos „Procesas“ dalyvių patirtį į trijų valandų koncertą, atliekamą pačių dalyvių – 16 jaunų kompozitorių bei Lietuvos fleitų kvarteto. Koncerte skambės instrumentiniai akustiniai, elektroakustiniai ir elektroniniai kūriniai įvairiose Nidos meno kolonijos erdvėse. Įėjimas nemokamas.

LAIKAS: trečiadienis, liepos 3 diena, 19:00-22:00

VIETA: Nidos meno kolonija

RENGINIO PAVADINIMAS: Muzikiniai PROCESAI

RENGINIO ORGANIZATORIUS: Lietuvos muzikos ir teatro akademija

PROJEKTO REMĖJAS: Nordplus HE

BILIETAI: įėjimas laisvas, rezervuoti vietų iš anksto nereikia

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą