TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Niujorko ir lietuvių menininkai maišys lietuviškas sutartines su elektronine muzika

Dalius Naujokaitis
R.Nakaitės nuotr. / Dalius Naujokaitis
Šaltinis: 15min
0
A A

„Kodėl loja šuo?“ – tai magiškų įvykių serija, nusitęsianti per įvairias Vilniaus miesto erdves. Rugpjūčio 13 d. 20 val. Kirtimų kultūros centre bus surengti alcheminiai bandymai, kuriuose dalyvaus muzikantai iš Lietuvos, JAV, Brazilijos bei sutartines giedančios lietuvių atlikėjos.

Šiame įvykyje pasirodys didelė dalis grupės „Rasa Rasa“ narių. „Rasa Rasa“ - tai tęstinis muzikantų Kenny Wolleseno, Jonathono Haffnerio, Seano Franciso Conway ir Daliaus Naujokaičio-Naujo projektas, susikūręs Niujorke. Muzikantai, inspiruoti tradicinių lietuviškų sutartinių, subūrė kolektyvą, jungiantį elektroninę ir akustinę muziką, improvizaciją bei unikalų dirigavimo stilių.

Šios ketveriukės dėka tarp Lietuvos muzikantų bei menininkų ir Niujorko scenos užsimezgė glaudūs kūrybiniai ryšiai, vis stiprėjantys bendruose tarpžemyniniuose susitikimuose. Muzikantai stebina savo gebėjimais suburti skirtingus žmones ir kūrybiškai suvaldyti daugiausiai improvizuotų pasirodymų tėkmę taip, kad ir patiems muzikantams, ir klausytojams pasišiaušia plaukai nuo netikėtumų, kuriuos pavyksta atrasti tokiu būdu.

Tai – greičiau ne grupė, o tartum praktika: atlikėjai ir klausytojai atsiduoda atsitiktinumo grožiui, kuris sužydi per kiekvieno dalyvio atsineštas patirtis ir jų junginius koncerto metu. Jau ketvertą metų vykstantys muzikiniai susitikimai yra sunkiai įspraudžiami į stiliaus rėmus. Šįkart alcheminiuose bandymuose dalyvauja Kenny Wollesenas (būgnai, perkusija, JAV), Seanas Francis Conway (trimitas, vokalas, JAV), Dalius Naujokaitis–Naujo (būgnai, trombonas), Dovydas Stalmokas (saksofonas), Moaciras de Sa Pereira (analoginė elektronika, Brazilija), Dorotė Zdanavičiūtė (vokalas), Agota Zdanavičiūtė (vokalas, kanklės), Živilė Rimšaitė (vokalas), Milda Laužikaitė (vokalas, trombonas), Kristė Krupovisovaitė (vokalas), Lina Saveikytė (vokalas), Ainė Bunikytė (vokalas) ir kiti muzikantai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą