Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 5d. 09:53

„Ondine“ išleistas Žibuoklės Martinaitytės muzikos albumas išreiškia ir normalumo ilgesį

Žibuoklė Martinaitytė ir Giedė Šlekytė
D.Matvejevo nuotr. / Žibuoklė Martinaitytė ir Giedė Šlekytė
Šiandien tarptautinė įrašų kompanija „Ondine“ oficialiai išleido kompozitorės Žibuoklės Martinaitytės muzikos albumą „Saudade“, kurio sėkme jau dabar yra įsitikinęs kompanijos vadovas Reijo Kiilunenas – ne tik dėl kompozicijų jėgos ir grožio, bet ir dėl įtaigaus jų atlikimo, kurio ėmėsi Lietuvos nacionalinis simfoninis ir Lietuvos kamerinis orkestrai, pianistas Gabrielius Alekna ir šio proceso lyderė, dirigentė Giedrė Šlekytė, rašoma pranešine žiniasklaidai.

Albumas pavadintas „Saudade“ pagal vieną iš įrašytų Žibuoklės Martinaitytės kūrinių. „Šis portugalų kalbos žodis reiškia begalinį ilgesį, egzistencinį, metailgesį, kuriame susilieja visi įmanomi ilgesiai – to, ko nebėra, kas mirė, dingo, praėjo, o šiuo pandeminiu laikotarpiu „saudade“ išreiškia dar ir normalumo ilgesį. Šioje emocinėje būsenoje išsyk susilieja liūdesio ir laimės jausmai – liūdesio, kad kažko trūksta, laimės, kad tai patyrėme“, – komentavo kompozitorė.

Albumas yra įtemptos koprodukcijos rezultatas, pasiektas Lietuvos muzikos informacijos centro ir Lietuvos nacionalinės filharmonijos partnerystėje su Suomijos kompanija „Ondine“. „Tokios tarptautinės koprodukcijos užtikrina globalų Lietuvos muzikos platinimą ir matomumą, – teigė centro vadovė Asta Pakarklytė. – „Ondine“ priklauso „Naxos“ kompanijų grupei, todėl gali naudotis didžiausiu klasikinės muzikos platinimo tinklu pasaulyje. Albumo pristatymas suplanuotas pagrindinėse klasikinės muzikos žiniasklaidos platformose, kaip kad „Gramophone“ ar „BBC Music“, atskira kampanija numatyta JAV“.

„Žibuoklės Martinaitytės muzika tiesiog hipnotizuoja, ji turi ryškų ir nepaprastai įdomų savo balsą, – komentavo „Ondine“ vadovas Reijo Kiilunenas. – Man labai smagu šį albumą išleisti „Ondine“ kataloge, papildant besiplečiantį bendradarbiavimą su Lietuvos muzika ir aukščiausios klasės profesionalais. Neabejoju, kad albumas sulauks daug tarptautinio dėmesio“.

„Po praėjusios Lietuvos muzikos informacijos centro koprodukcijos su „Deutsche Grammophon“ atrodė, kad sudėtingesnio ir labiau permainingo projekto turbūt negali būti, tačiau ir nauja koprodukcija su „Ondine“ pateikė nemažai iššūkių visiems sumanymo dalyviams, – pasakojo Lietuvos muzikos informacijos centro vadovė Asta Pakarklytė. – Be abejo, iššūkius sukėlė pandeminė situacija, bet galiausiai dirigentė Giedrė Šlekytė atvyko iš Klagenfurto, pianistas Gabrielius Alekna iš Niujorko ir saugiai įvykusios įrašų sesijos tapo įspūdingu finalu pusmetį trukusios kompozitorės izoliacijos Lietuvoje. Kai ji iš Niujorko atvyko atsiimti Vyriausybės kultūros ir meno premijos, Vilniuje planavo likti tik dešimt dienų“.

VIDEO: New album of Žibuoklė Martinaitytė's orchestral works on Ondine

Jau dabar keli užsienio muzikos kritikai, gavę išankstines albumo kopijas, išskiria Martinaitytės muzikos intensyvumą ir įtraukiantį grožį. Pavyzdžiui, JAV internetiniame žurnale „The Arts Fuse“ teigiama, kad kompozitorė valdo orkestrą kaip ekspertė, o jos formos pojūtis atrodo absoliučiai teisingas. Labai pozityviai įvertinamas ir atlikimas, prie kurio režisūros prisidėjo ne tik dirigentė Giedrė Šlekytė, bet ir „Baltic Mobile Recordings“ komanda, kelis kartus nominuota „Grammy“ apdovanojimams.

Albume įrašytos per šešis pastaruosius metus sukurtos Žibuoklės Martinaitytės kompozicijos „Horizons“ (2013), „Millefleur“ (2017) ir „Saudade“ (2019) simfoniniam orkestrui bei „Chiaroscuro Trilogy“ (2017) – koncertas fortepijonui ir kameriniam orkestrui. Įrašų sesijas finansavo Lietuvos kultūros taryba. Lietuvos muzikos informacijos centro veiklas finansuoja ir LR kultūros ministerija.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:51
01:31
01:42

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams