Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 8d. 14:05

Opera ir baletas vaikams atkeliauja į namus

„Buratinas“
Michail Raškovskij nuotr. / „Buratinas“

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras siūlo žiemos savaitgalius namuose praskaidrinti vaikiškais spektakliais. Jau sausį internete jie galės stebėti baleto „Pelenė“, operų „Penki Merės stebuklai“, „Buratinas“ įrašus, o vėliau – ir kitus LNOBT vaikams skirto repertuaro spektaklius, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Ar žinote, kad namuose žiūrint spektaklius kartu su artistais galima drąsiai šokti ir dainuoti? Nenuoramoms, kuriems sunku kelias valandas ištverti teatro kėdėje, tai patiks!

Martyno Aleksos nuotr./„Pelenė“
Martyno Aleksos nuotr./„Pelenė“

Sausio 10 d. savo namuose kviečiame žiūrėti Sergejaus Prokofjevo baletą „Pelenė“. Jį LNOBT scenoje jau daugiau nei tris dešimtmečius pristato vis naujos Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus moksleivių kartos. Matysite 2017 m. spektaklio įrašą, kuriame Pelenės vaidmenį atlieka dabar jau LNOBT trupėje šokanti jaunoji balerina Viltė Lauciūtė, Princo – Gytis Saniukas. Spektaklio dirigentas – Alvydas Šulčys.

Martyno Aleksos nuotr./„Penki Merės stebuklai“
Martyno Aleksos nuotr./„Penki Merės stebuklai“

Sausio 17 d. į susitikimą vaikus pakvies Ramintos Šerkšnytės opera „Penki Merės stebuklai“. Muzikos vadovo Juliaus Geniušo, režisieriaus Kęstučio Jakšto, dailininkų Gintaro Makarevičiaus ir Julijos Skuratovos 2017 m. sukurtam pastatymui libretą rašytojos Pamelos Trevers kūrinių apie Merę Popins motyvais parašė poetė Ramutė Skučaitė. Auklė Merė turi stebuklingų galių ir neatsitiktinai pasirodo namuose būtent tada, kai vaikams, kurių tėvai nuolat užsiėmę itin svarbiais reikalais, jos labiausiai trūksta...

Martyno Aleksos nuotr./„Buratinas“
Martyno Aleksos nuotr./„Buratinas“

Sausio 24 d. vaikai turės galimybę išvysti operą, kurią girdėdami užaugo jų tėvai ir seneliai. Jurgio Gaižausko „Buratinas“, kuriam libretą parašė poetas Anzelmas Matutis, pirmąkart LNOBT scenoje pastatytas 1969 m. ir daugelį metų teatro repertuare buvo pristatomas kaip vienintelė lietuvių autorių sukurta opera vaikams. 1985 m. pasirodė antrasis, dirigento Rimo Geniušo, režisieriaus Eligijaus Domarko ir dailininko Algio Kariniausko sukurtas „Buratino“ pastatymas, kurio įrašą ir siūlome pamatyti nūdienos auksinio raktelio besidairantiems smalsuoliams.

Internetinės LNOBT vaikiškų spektaklių transliacijos – teatro „YouTube“ kanale.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/