Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 05, 13:46

Pasaulinio garso ansamblis „Suliko“ leidžiasi į gastroles Lietuvoje

2022 m. liepos 6 – 14 dienomis Lietuvoje koncertuos pasaulinio garso ansamblio „Suliko“ žvaigždės iš Sakartvelo. Jie pristatys unikalią programą su daugiabalsėmis kartvelų liaudies dainomis. Tai viena iš seniausių dainavimo tradicijų pasaulyje, kuri yra įtraukta į UNESCO kultūros paveldo sąrašą, rašoma pranešime spaudai.
„Suliko“
„Suliko“ / Organizatorių nuotr.

Garsiojo Tbilisio operos ir baleto teatro solistai: Tamaz Saginadze (tenoras), Shalva Abramashvili (tenoras), Sulkhan Gvelesiani (baritonas), Vano Galuashvili (bosas-baritonas), Levan Makaridze (bosas) ir Gocha Datusani (bosas) yra dalis ansamblio ,,Suliko”, kurį sudaro pagrindiniai teatro solistai ir kuris nuolat dalyvauja savo šalies Vyriausybės organizuojamuose renginiuose, operos teatro gala koncertuose, televizijos ir radijo laidose.

Kaip kartvelų kultūros ambasadorius, profesionalus ansamblis suburtas 2007 m. koncertuoja visame pasaulyje. Jų repertuare – operinė, chorinė, sakralinė polifoninė muzika, kartvelų liaudies ir miesto folkloras.

Po trejų metų pertraukos ansamblis sugrįžta į Lietuvą geros muzikos ekspertų „Bardai LT” kvietimu tam, kad pradžiugintų visus, kam artima kartveliška kultūra.

Subtilaus ir sodraus kartvelų dainavimo perlas, tautinio identiteto skleidėjai, lietuvių itin mėgstami ir išsiilgti sąskambiai, balsų polifonija – visa tai ansamblio „Suliko” koncertuose.

Liepos 6 d. 18:30 val. L.Stuokos – Gucevičiaus aikštėje, Kupiškis (nemokamas)

Liepos 7 d. 20 val. festivalis „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj“, Marijampolės poezijos parkas (nemokamas)

Liepos 8 d. 18 val. Semeliškių festivalis „Nuo Lauryno iki Roko” (nemokamas)

Liepos 9 d. 18 val. Dusetų dailės galerija – kultūros centras (mokamas)

Liepos 10 d. 17 val. Bistrampolio dvaras, Panevėžio raj. (mokamas)

Liepos 12 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilnius (mokamas)

Liepos 13 d. 18 val. Chaimo Frenkelio vilos parke, Šiauliai (mokamas)

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą