TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Paskelbti V tarptautinio Jaschos Heifetzo smuikininkų konkurso nugalėtojai

V tarptautinio Jaschos Heifetzo smuikininkų konkurso finalas
M.Mikulėno nuotr. / V tarptautinio Jaschos Heifetzo smuikininkų konkurso finalas
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Savaitę smuiko kultūros bendruomenės, pedagogų ir akademinės muzikos gurmanų dėmesį kaustęs V tarptautinis Jashos Heifetzo smuikininkų konkursas baigėsi. Tarptautinei komisijai, kuriai pirmininkavo maestro Gidonas Kremeris, išklausius finalistų pasirodymus, buvo paskelbti konkurso laureatai, diplomantai ir specialiųjų prizų laimėtojai.

Aukščiausiai įvertinta ir 10 000 eurų pirmąja premija apdovanota japonų smuikininkė Yurina Arai.

Antrąja ir trečiąja vieta atitinkamai įvertinti smuikininkas iš Ukrainos Dmytro Udovychenko ir jaunasis japonų smuiko virtuozas Rennosuke Fukuda. Diplomantais paskelbti japonų smuikininkė Mayu Ozeki ir Maskvos konservatorijos aspirantas Stepanas Starikovas.

Japonų smuikininkus, kurie konkurse pelnė du laureatų vardus ir diplomą, atvyko pasveikinti Japonijos ambasadorius Lietuvoje, Jo ekscelencija ponas Toyohei Shigeeda.

Pirmajame konkurso ture dalyvius vertino komisija, kurią sudarė LMTA profesoriai Petras Radzevičius, Ingrida Armonaitė-Galinienė, Styginių instrumentų katedros vedėja Rūta Lipinaitytė-Savickienė, Vienos aukštosios muzikos mokyklos profesorius Gerhardas Schulzas, Veimaro Ferenzo Liszto aukštosios muzikos profesorius Friedemannas Eichhornas ir žymus ukrainiečių smuikininkas Pavelas Vernikovas. Finaliniame ture prie komisijos jai pirmininkauti prisijungė maestro G.Kremeris.

M.Mikulėno nuotr./V tarptautinio Jaschos Heifetzo smuikininkų konkurso finalas
M.Mikulėno nuotr./V tarptautinio Jaschos Heifetzo smuikininkų konkurso finalas

Konkurso finalo išvakarėse jis, kartu su kameriniu orkestru „Kremerata Baltica“, surengė įspūdingą jubiliejinį koncertą, kurio metu maestro buvo apdovanotas Lietuvos kultūros ministerijos Garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

„Tai buvo ypatinga, muzikos kupina savaitė. Komisijos darbas, išrenkant laureatus, buvo nepaprastai sudėtingas. Konkursas yra konkursas, todėl nugalėtojais visi negali tapti. Tačiau žinant, jog į Vilnių smuikininkai atvyko jau po didžiulės video įrašų atrankos, verta pastebėti, kad visi esate atrinktieji. Mane labai pradžiugino nepaprasta publika Lietuvoje, ypatingai aktyviai ir šiltai sutikusi smuikininkus“, – uždarymo ceremonijos Valdovų rūmuose metu kalbėjo vienas komisijos narių, svečias iš Veimaro F.Eichhornas.

Be pagrindinių prizų taip pat įteikta daug specialiųjų apdovanojimų. Uždarymo ceremonijos metu griežusios lietuvaitė Julija Ivanovaitė ir japonų smuikininkė Ririko Noborisaka atitinkamai apdovanotos už geriausią Jaschos Heifetzo transkripcijos interpretaciją ir specialiai konkursui parašytos Zitos Bružaitės kūrinio „Canzona“ smuikui solo atlikimą.

Publikos simpatijų prizu buvo įvertintas lietuvis Bernardas Petrauskas. Dmytro Udovychenko be antrosios premijos gausiai apdovanotas ir specialiaisiais koncertiniais prizais – jam atiteko Kauno valstybinės filharmonijos, „Naujosios muzikų kartos“, Klaipėdos koncertų salės ir EMCY prizai. EMCY prizu taip pat buvo apdovanotas ir Rennosuke Fukuda.

Konkurso nugalėtoja Yurina Arai buvo įvertinta Lietuvos nacionalinės filharmonijos specialiuoju prizu. Taip pat jai atiteko specialus Lietuvos žydų bendruomenės apdovanojimas – Jaschos Heifetzo statulėlė, kuri nuo šiol bus teikiama kiekvieno Jaschos Heifetzo smuikininkų konkurso nugalėtojui. Apdovanojimą įteikė LMTA profesorius Leonidas Melnikas.

V tarptautinį Jaschos Heifetzo konkursą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Renginį organizuoja VšĮ „Natų knygynas“ kartu su Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

Šiais metais konkursas – pagrindinis projekto „Hommage à Heifetz“ renginys. Tai trejus metus vyksiančios iniciatyvos „Give Music a Future“, finansuojamos ES programos „Kūrybiška Europa“, dalis. Projektą koordinuoja Europos jaunimo muzikos konkursų sąjunga (EMCY), o jo partneriai Lietuvoje – VšĮ „Natų knygynas“ ir Balio Dvariono labdaros ir paramos fondas.

M.Mikulėno nuotr./V tarptautinio Jaschos Heifetzo smuikininkų konkurso finalas
M.Mikulėno nuotr./V tarptautinio Jaschos Heifetzo smuikininkų konkurso finalas

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau