Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pavasario pradžią Kauno miesto simfoninis orkestras skelbs kartu su Edmundu Seiliumi

Edmundas Seilius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Edmundas Seilius
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Kauno miesto simfoninis orkestras atvers šalies koncertų salėse retai atliekamas partitūras.

Kovo 4-osios vakarą orkestrui diriguos Vytautas Lukočius. Pirmajame kalendorinio pavasario koncerte klausytojai galės išgirsti XIX a. pabaigos ir XX a. kompozitorių Ernesto Šosono, Darijaus Miljo ir Jano Sibelijaus kūrinių programą – nuo skaidrios lyrikos iki džiazo elementų. Koncerto, vyksiančio Kauno valstybinėje filharmonijoje, svečias Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas Edmundas Seilius (tenoras).

Pirmojoje koncerto dalyje skambės impresionistinės muzikos pradininku laikomo Ernesto Šosono (Ernest Chausson) romantiškoji „Poema apie meilę ir apie jūrą“. Kauno miesto simfoninis orkestras šį kūrinį atliks pirmą kartą, į jį įsilies jautrus E.Seiliaus balsas. E.Šosonas paliko negausų kūrybinį palikimą, poemos žanras joje užima ypatingą vietą, stebina savo nevaržoma fantazija ir intuityvumu.

Koncerto metu klausytojai išgirs vieno produktyviausių prancūzų kompozitoriaus Darijaus Miljo (Darius Milhaudt) muziką baletui-pantomimai „Jautis ant stogo“. D.Miljo savo kūryboje naudojo daugybę skirtingų stilių, prancūzų folklorą, džiazo elementus. Viešėdamas Brazilijoje, įkvėptas Lotynų Amerikos tradicinės šokių muzikos, samba ir tango elementus įpynė į efektingąjį „Jautį ant stogo“, kurį Paryžiaus publika įvertino ne tik už spalvingą muziką, bet ir klounados elementus. Vakarą vainikuos Jano Sibelijaus (Jean Sibelius) simfonija nr. 5 – brandus ir originalų suomių kompzitoriaus braižą atspindintis kūrinys.

E.Seilius 2000 metais. debiutavo Kauno valstybiniame muzikiniame teatre Nemorino vaidmeniu G.Donizetti operoje „Meilės eliksyras“. Vėliau solistas bendradarbiavo su Lietuvos nacionaliniu, Lietuvos valstybiniu, Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu orkestrais. E.Seilius studijavo Dalaso universitete, vėliau „New England Conservatory“ Bostone, kur dirbo su Vinsonu Cole‘u bei kitais išskirtiniais pasaulinio lygio muzikos pedagogais. Dainavo Dalaso, Amarillo, Čikagos operose, koncertavo Japonijoje su Lenkijos nacionaline opera. 2007-2008 m. sezoną dirbo Reino nacionalinėje operoje, Strasbūre.

Dalyvavo meistriškumo kursuose su pasaulinėmis žvaigždėmis Katia Ricciarelli, Gaetano Bardini, Michael Paul, Robin Legatte, Ruta Schlegel, Pierre Vallet, Waldemar Wild. Koncertavo, gastroliavo ir dirbo JAV, Vokietijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje, Japonijoje, Vengrijoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau