Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 27d. 11:42

Pažaislio muzikos festivalyje – proga gyvai išgirsti Venecijos bienalės trijulės operą

Opera „Geros dienos!“ Romoje, 2018.
R.Barzdžiukaitės nuotr. / Opera „Geros dienos!“ Romoje, 2018.
Pažaislio muzikos festivalis šiemet publiką pasitinka atsinaujinęs, pristatantis daugiau nei trisdešimt programų, labiau struktūrizuotas ir pasirinkęs iškalbingą moto „Nauja. Klasika“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šiuo principu paremta visa 26-ojo Pažaislio muzikos festivalio programa. Tradiciškai laiko patikrintos klasikos gerbėjus festivalis pakvies į didžiuosius simfoninės muzikos koncertus Pažaislio vienuolyno kieme. Čia vyks net 5 festivalio koncertai. Preciziškumo, idealios akustikos, pajautimo reikalaujantys projektai muzikos gurmanus sukvies į Kauno valstybinės filharmonijos salę. O svaigiomis melodijomis ir pulsuojančiais ritmais klausytojus džiuginančios programos skambės neįpareigojančioje VDU botanikos sodo rožyno aplinkoje.

Naujų potyrių ir išraiškos formų ieškančius klausytojus šiais metais festivalis nudžiugins publikos pripažinimą jau pelniusiais šiuolaikinio meno projektais.

Festivalio publika turės unikalią galimybę vėl gyvai išgirsti „auksinės“ Venecijos bienalės trijulės – kauniečių Linos Lapelytės, Vaivos Grainytės ir Rugilės Barzdžiukaitės – pirmą bendrą projektą, t. y. šiuolaikinę operą „Geros dienos!“ Apie kasininkių likimus pasakojančios operos premjera įvyko lygiai prieš dešimtmetį, todėl simboliška paminėti šią gražią sukaktį autorių gimtojo miesto scenoje. Klaipėdiečių „Šeiko šokio teatro“ ir garsaus danų choreografo Palle Granhøj šokio ir gyvos violončelių muzikos spektaklis pagal Maurice'o Ravelio muziką „Boléro-Extended“ – dar vienas naujos klasikos akcentas Pažaislio muzikos festivalio programoje.

„Pirmoji ir džiugiausia žinia Pažaislio muzikos festivalio gerbėjams yra ta, kad festivalis įvyks! Ir tai yra svarbiausia. Muzika perskros pandeminę tylą, kuri, esu tikras, visiems pabodo ir pripildė sielas tuštuma. Tad laikas tą tuštumą užpildyti tauriais garsais, kurių šiemet festivalyje bus apstu.

Man šiųmetis festivalis taip pat ypatingas ne tik todėl, kad pats pasirodysiu jo pradedamajame bei baigiamajame koncertuose, bet ir dėl to, kad tapau šio festivalio naujuoju meno vadovu. Naujos pareigos bei nemenka atsakomybė eis koja kojon su mano, kaip solisto, karjera. Šios dvi veiklos, esu tikras, puikiai papildys viena kitą!“ – pakilia nata artėjantį festivalį pristatė naujasis Pažaislio muzikos festivalio meno vadovas operos solistas Edgaras Montvidas.

Tiek laiko patikrinta klasika, tiek naujais, netikėtais projektais publiką pasiruošęs džiuginti 26-asis Pažaislio muzikos festivalis prasidės birželio 18 d. įspūdingos Giacomo Puccini operos „Vilisės“ koncertiniu atlikimu su naujuoju festivalio meno vadovu, pasaulinį pripažinimą pelniusiu tenoru E.Montvidu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali