TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pianistas Kasparas Uinskas naują koncertų turą pradės pasirodymais Lietuvoje

Pianistas Kasparas Uinskas
Asmen. archyvo nuotr. / Pianistas Kasparas Uinskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Po kelerių metų pertraukos į Lietuvos sceną su monumentalia ir virtuozine programa sugrįžta pianistas Kasparas Uinskas. Jis pasirodys sausio 25 d. – Klaipėdos koncertų salėje, vasario 1 d. – Kauno filharmonijoje, vasario 5 d. – Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje.

Retas svečias Lietuvoje K.Uinskas tarptautinę karjerą pradėjo prieš keletą metų, debiutuodamas svarbiausiose koncertų salėse pasaulyje – Niujorko Carnegie Hall, Berlyno filharmonijoje, J.F.Kennedy Center Vašingtone, Londono Wigmore Hall, Madrido Auditorio Nacional ir eilėje kitų. Po paskutiniojo pasirodymo Londone, tarptautinis žurnalas „Seen and Heard International“ rašė: „…kvapą gniaužiantis jausmingumas, tai buvo absoliučiai magiška…“ (2012 m.).

Pasirodo pasaulio scenose

Šiame sezone K.Uinskas pasirodė su North Czech Philharmonic orkestru, Slovakijos radijo orkestru, Krokuvos filharmonijos orkestru, Royal Chamber Orchestra of Wallonia (Belgija), Kislovodsko simfoniniu orkestru, Liepojos simfoniniu orkestru (Latvija), Filarmonica de Stat Targu Mures orkestru, Filarmonica Oltenija orkestru Rumunijoje, o taip pat su soliniais pasirodymais Londono Wigmore Hall, Baerum Kulturhus salėje ir Festival Nordland Musikkfestuke, Bodø – Norvegijoje, BoZar salėje Briuselyje, Brussels piano festivalyje ir kituose.

Asmen. archyvo nuotr./Pianistas Kasparas Uinskas
Asmen. archyvo nuotr./Pianistas Kasparas Uinskas

Įtemptas koncertų grafikas, naujos ir sudėtingos programos pastaruosius kelerius metus neleido K. Uinskui nors porai dienų atsikvėpti. „Neatostogavau jau trejus metus. Mėgstu iššūkius, tad natūraliai gaunasi, jog renkuosi naujas, sunkesnes programas, kurių mokymasis reikalauja daug laiko. Mokintis reikia greitai, kadangi tarpai tarp koncertų maži. Tad laisvas minutes tenka skirti muzikai. Noriu, kad klausytojas kiekvieną kartą girdėtų ir atrastų mano atliekamoje muzikoje vis kažką naujo bei pažintų mano skirtingas vidinio pasaulio puses“, – sako K.Uinskas.

Naujas sezonas – nauja programa

Lietuvos klausytojai turės išskirtinę progą viename koncerte išgirsti 12 F. Chopino etiudų Op. 25 kartu su filosofinėmis J.Brahmso keturiomis baladėmis Op. 10, audringąja S.Rachmaninovo sonata Nr. 2 Op. 36 ir C.Debussy miniatiūromis. „Žinoma, viename rečitalyje sugroti 12 F.Chopino etiudų, tuomet S.Rachmaninovo sonatą ir dar J.Brahmso balades bei C.Debussy kūrinius – nelengva užduotis atlikėjui tiek emocine, tiek fizine prasme. Bet kokia tai dieviška muzika. Visos pastangos bus vertos to, jog ji būtų atlikta ir išgirsta“, – įspūdžiais apie programą dalijosi K.Uinskas.

Labai simboliška, kad šiuos ateinančius metus K.Uinskas pradės koncertais savo šalyje. Iškart po pasirodymų Lietuvoje, pianistas vėl išvyks koncertų turui į Vokietiją, D. Britaniją, Norvegiją ir kitas šalis. „Nors groju įvairiose šalyse, skirtingose salėse ir su skirtingais orkestrais, bet, prisipažinsiu, koncertai Lietuvoje sukelia ypatingas emocijas. Jaučiu didelę atsakomybę prieš klausytojus ir gerbėjus, kurie seka mano profesinį kelią. Lietuvoje aš pasirodau retai, tačiau susitikimų su mūsų šalies publika visuomet laukiu“, – sako pianistas.

VIDEO: Groja Kasparas Uinskas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Kasparas Uinskas

Dakaras 2018