Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 lapkričio 7d. 16:40

Pirmą kartą Lietuvoje – kelionė po Dekamerono, Žanos D'Ark ar Kolumbo laikų vargonų pasaulį

Viduramžių vargonai
Organizatorių iliustracija / Viduramžių vargonai
Ar galite įsivaizduoti, kokia vargonų muzika skambėjo Gedimino, Vytauto Didžiojo ar Žalgirio mūšio laikais? Ar norėtumėte mintimis pakeliauti po Dantės, Dekamerono, Žanos D'Ark ar Kolumbo laikų vargonų pasaulį?

Unikalus 20 koncertų-demonstracijų ciklas „Septyni vargonų muzikos šimtmečiai“ siūlo su didinga muzikos instrumentų karaliaus istorija susipažinti išsamiau.

Projektas startavęs su didžiulio klausytojų susidomėjimo sulaukusia vargonų demonstracija „Pažinkite instrumentų karalių“, jau šį šeštadienį, lapkričio 12 d., 18 val. Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje kviečia į antrąjį ciklo koncertą „Mit ganzem willen wünsch ich dir“: Seniausia vargonų muzika. Koncerte vargonuos Vidas Pinkevičius, aktyvus vargonų populiarintojas, ieškantis netradicinių būdų klausytojams pateikti vargonų muzikos lobynus.

Anot V.Pinkevičiaus, pirmasis ciklo renginys – vargonų demonstracija parodė, kad smalsiesiems klausytojams tokių renginių reikia daugiau. „Buvo vargonų muzikos mylėtojų, kurie po demonstracijos teigė sužinoję daugiau nei per visą gyvenimą. Daugelis manė, kad panašūs renginiai yra ypač naudingi studentams ir smalsiam jaunimui“, – įspūdžiais po pirmojo ciklo vakaro dalijosi vargonininkas.

Pasak V.Pinkevičiaus, antrasis koncertas bus tarsi puiki kelionė laiku po muzikinį vėlyvųjų viduramžių ir ankstyvojo Renesanso laikų pasaulį. „Daugelis esame matę istorine tematika paremtų filmų, kuriuose dažnai gana įtaigiai atsispindi to meto gyvenimas, papročiai, istoriniai ir politiniai įvykiai. Tačiau filmuose išgirsi autentiškos tos epochos muzikos tenka nedažnai. Šis vakaras bus kaip tik toks“, – žadėjo vargonininkas ir pabrėžė, jog daugelis kūrinių Lietuvoje bus atliekami pirmąjį kartą.

Koncerto metu skambės ištraukos iš Robertsbridge ir Faenzos kodeksų, Adam Ileborgh tabulatūros, Buxheimo vargonų knygos, Conrado Paumanno, Arnoldto Schlicko ir kitų kompozitorių kūriniai, pasakojimai apie seniausią vargonų muziką (XIV-XV a.) bei apie to meto kultūrinį, istorinį, politinį ir religinį kontekstą.

Bilietai parduodami prieš koncertą renginio vietoje. Bilieto kaina – 15 Lt; moksleiviams, studentams, neįgaliesiems ir senjorams su pažymėjimais – 10 Lt.

Tolesni ciklo „Septyni vargonų muzikos šimtmečiai“ koncertai 2011 metais:

III dalis: lapkričio 26 d. 18 val. „Anchor che col partire“: Italijos Renesanso vargonų muzika.

IV dalis: gruodžio 17 d. 18 val. „All in a Garden Green“: Anglijos Renesanso vargonų muzika.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 1 Vargonai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/