Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 1d. 10:29

Pirmą kartą Petro Geniušo improvizacijos skambės Troškūnų bažnyčioje

Petras Geniušas
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr. / Petras Geniušas
Pirmą kartą pianistas Petras Geniušas pakvies klausytojus į Anykščių rajone esančią Troškūnų Švč. Trejybės bažnyčią, kur skambės paties atlikėjo improvizuoti M.K.Čiurlionio ir F.Lizsto kūriniai. Prieš koncertą žiūrovai turės paskutinę galimybę aplankyti žymių Lietuvos dailininkų parodą „Atradimai‘21“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Rugsėjo 4 d. Troškūnų Švč. Trejybės bažnyčioje žinomas Lietuvos atlikėjas pakvies klausytojus į spalvingą muzikos vakarą. Pasirodymą P.Geniušas pradės virtuoziška F.Lizsto Sonata h-moll, kuri pripažinta viena didingiausių XIX a. fortepijono muzikos pavyzdžių. O dar labiau publiką atlikėjas žada nustebinti savo perkomponuotais ir išplėtotais improvizuojant M.K.Čiurlionio ir F.Lizsto kūriniais.

Prieš koncertą žiūrovai kviečiami paskutinį kartą apžiūrėti parodą, kurioje eksponuojami dailininkų Gintaro Zubrio, Mindaugo Skudučio, Julijos Skudutytės, Ausmos Bankauskaitės, Aušros Kleizaitės, Arturo Savicko, Arvydo Kašausko, Peeter Krosmann, Elenos Balsiukaitės – Brazdžiūnienės, Arvydo Brazdžiūno – Dusės ir Lino Vaišnytės darbai. Menininkų kūrybinis procesas vyko tradicinio plenero „Atradimai‘21“ metu, kuomet šią vasarą kūrėjai dešimt dienų rezidavo Troškūnų Švč. Trejybės bažnyčios ir vienuolyno ansamblio erdvėse. Parodos uždarymo dieną bus galimybė sutikti dalį menininkų, pabendrauti apie jų kūrybinį procesą ar daugiau sužinoti apie eksponuojamus darbus.

Kiekvienas neabejingas istorinėms vertybėms, kviečiamas atvykti į vieną mažiausių Lietuvos miestų, Troškūnus, pasivaikščioti po į kultūros paveldui priklausančias ansamblio erdves, aplankant ką tik baigtus renovuoti bažnyčios rūsius, kurie, ko gero, yra vieninteliai tokie Lietuvoje. Ši vieta vis daugiau ir dažniau tampa įkvėpimu kultūros kūrėjams, tačiau yra atvira kiekvienam, norinčiam semtis naujų, pozityvių patirčių bei unikalių atradimų savo kasdienybėje.

Paroda vyksta šalia bažnyčios esančiame multifunkciniame centre, lankymas nemokamas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:20
02:37
01:14:11

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

15MAX