TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmą kartą Vilniuje koncertuos daugiau nei šimtas dainos ambasadorių iš JAV

Jeilio universiteto absolventų choras
Kristupo vasaros festivalio nuotr. / Jeilio universiteto absolventų choras
Šaltinis: 15min
0
A A

Liepos 30 d. Šv. Kazimiero bažnyčios skliautus sudrebins 125 balsų ir vargonų skambesys. Tokiu galingu akordu savo pirmąją viešnagę Vilniuje pažymės svečiai iš JAV – Jeilio universiteto absolventų choras kartu su „Sakralinių muzikos valandų“ meno vadove, vargonininke Renata Marcinkute-Lesieur.

Šis pasirodymas – tai choro jubiliejinio, penkioliktojo, koncertinio turo po Pabaltijo šalis dalis. Pasak kolektyvo narių, tokia kryptis pasirinkta neatsitiktinai – čia labai aukšta muzikinė kultūra, tad dainininkai pasirodymams ruošėsi nepaprastai kruopščiai bei atsakingai.

Jeilio absolventų choras susikūrė 1997 m., o tramplinu į sėkmę jiems tapo pergalė Kinijos Tarptautiniame chorų festivalyje (1998 m.). Nuo to laiko Jeilio universiteto vardą garsina ne tik moksliniai pasiekimai, bet ir puikus meno kolektyvas.

Subūręs nepaprastai gabius ir entuziastingus absolventus, kurių dabartinis amžius yra nuo devyniasdešimties (1941 m. laida) iki dvidešimt vienerių metų (2013 m. laida), choras apkeliavo daugybę šalių – nuo Rusijos iki Gvatemalos, dainavo garsiausiose pasaulio scenose (tarp jų ir Carnegie Hall, Kremliaus rūmuose), o jų scenos partneriais buvo tokie solistai bei kolektyvai kaip Valerijus Gergijevas, Dmitrijus Chvorostovskis, Konstantinas Oberlianas, Londono Karališkosios filharmonijos orkestras ir daugelis kitų.

Už savo kūrybinę, edukacinę veiklą bei pastangas populiarinti chorinę muziką visame pasaulyje, rengiant įspūdingas koncertines programas, Jeilio absolventų choras užsitarnavo garbingą dainos ambasadorių vardą.

Kad šis titulas pelnytas ne veltui, bus galima įsitikinti liepos 29 d. 18 val. Vilniaus paveikslų galerijos kieme (Didžioji g. 4), kur choras surengs savotišką palaikymo koncertą Europos humanitarinio universiteto (EHU) studentams.

EHU – tai vienintelis nepriklausomas Baltarusijos universitetas, persikėlęs į Vilnių tam, kad išlaikytų akademinę laisvę ir galėtų Baltarusijos jaunimui pasiūlyti aukštos kokybės, visus europinius standartus atitinkančias mokymo programas.

Na, o liepos 30 d. dainos ambasadoriai, diriguojant Jeffrey'iui Douma, be tradicinės Amerikos muzikos, atliks net dvi premjeras, iš kurių viena – pasaulinė. Tai kompozitoriaus Vytauto Miškinio kūrinys „Mano širdis dainuoja“. Jo pagrindu tapo Nobelio premijos laureato R. Tagore poezija, tad ir pati kompozicija išsiskiria savo šviesia, meditatyvine nuotaika. Pasak J. Douma, „skaitant žodžiai tiesiog skamba... Taigi, „daina“ naudojama kaip vidinio gyvenimo, džiaugsmo metafora“.

Pirmą kartą Lietuvoje skambės ir kompozitoriaus Morteno Lauridseno „Lux Aeterna“. Tai – intymus, persmelktas ramybe kūrinys, apdainuojantis viltį, grožį, šviesą.

Ši nepaprasto grožio programa – puiki inspiracija filosofiniam žvilgsniui į sakralumą mūsų gyvenime ir tiesiog žavinga muzika, savo nekasdieniška šviesa nuskaidrinsianti dar vieno vasaros mėnesio pabaigą...

Renata Marcinkutė Lesieur (vargonai), Jeilio universiteto absolventų choras, diriguojamas Jeffrey Douma (JAV) koncertuos liepos 30 d. 19 val. Šv. Kazimiero bažnyčioje (Didžioji g. 34, Vilnius)

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018