Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 6d. 11:41

Naujoje tinklalaidėje – žvilgsnis į kompozitorės Žibuoklės Martinaitytės muzikinį gyvenimą

Žibuoklė Martinaitytė
Tomo Tereko nuotr. / Žibuoklė Martinaitytė
Tinklalaidžių platformose šiandien startuoja Lietuvos muzikos informacijos centro rengiama tinklalaidė „Composers On Air, kuri užsienio auditorijai sieks pristatyti Lietuvos kompozitorius ir plačiau papasakoti apie jų kūrybos subtilybes. Pirmame epizode tinklalaidės vedėjas True Rosaschi kalbina kompozitorę Žibuoklę Martinaitytę, rašoma pranešime spaudai.

Laidoje skamba muzikos kritikų išgirti pastarųjų metų jos kūriniai, o autorė dalijasi muzikinio gyvenimo Niujorke ir Lietuvoje patirtimi, pasakoja apie savo darbo metodus bei žavias vidinio pasaulio akimirkas.

„Tinklalaidžių formatas – labai didelis palengvėjimas visuotinio skubėjimo laikais. Tokiu būdu galime į interviu sugrąžinti detales ir susimąstyti verčiančias idėjas, kurios įkvepia mus tobulėti ir praturtinti savo gyvenimą. Aš įsimylėjau Lietuvos muziką ir jos estetiką, atspindinčią jos kultūrinę tapatybę ir istoriją. Taip pat esu dėkingas, kad galiu gauti įžvalgų apie kūrybinį procesą ir saviraiškos sudėtingumą“, – pasakojo tinklalaidės kuratorius, garso dizaineris ir kompozitorius, „The Digital Sound Workshop“ profesorius iš Marymount Manhattan koledžo Niujorke, True Rosarchi.

„Composers On Air epizoduose T.Rosaschi sieks pateikti gilesnių įžvalgų apie kompozitorių gyvenimą ir yra pasiryžęs pademonstruoti naujas novatoriškos lietuvių muzikos perspektyvas, tikėdamasis keisti klausytojų požiūrį ir galbūt įkvėpti atsiverti kažkam naujam, įtraukiančiam ir prasmingam. Pirmame tinklalaidės epizode skamba ištraukos iš neseniai išleistos Ž.Martinaitytės kompaktinės plokštelės „Saudade“ , kuri sulaukė kritikų pripažinimo ir recenzijų žurnaluose „The New York Times, „Gramophone, „BBC Music“ ir „Stereophile. Už kūrybinius pasiekimus kompozitorė buvo apdovanota Guggenheimo stipendija ir yra prestižinnės Vyriausybės meno ir kultūros premijos laureatė. 2021–2022 metų sezone Niujorko filharmonijoje Ž.Martinaitytė pristatys savo kūrybą.

„Mintis rengti tinklalaidę mums brendo jau kuris laikas. O kai tikrai ilgai negalime gyvai susitikti su savo kolegomis, žurnalistais, renginių organizatoriais ir melomanais iš užsienio šalių, tinklalaidė tampa kone vieninteliu formatu, per kurį galime pasiekti atokiausius pasaulio kampelius, papasakoti apie įdomiausius mūsų kompozitorius ir išsamiai pristatyti jų kūrybą. Noriu tikėti, kad ši tinklalaidė jiems atrakins daug naujų durų, o Lietuvos muzika pasieks įrašų kolekcionierių ir klausytojų ausis, – komentavo Lietuvos muzikos informacijos centro vadovė Radvilė Buivydienė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

07:38
00:50
01:14

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°