TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Po mėnesio Anykščiuose – bardų festivalis „Purpurinis vakaras”

Festivalis „Purpurinis vakaras“
V. Tomašausko ir D. Kučio nuotr. / Festivalis „Purpurinis vakaras“
Šaltinis: 15min
0
A A

Vos už mėnesio Nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras“ nuostabiuose ir vis gražėjančiuose Anykščiuose vyks jau 8-tą kartą. „Purpurinio vakaro” dienomis – rugpjūčio 13-15 – lankytojai jie čia plaukia tarsi kultūros piligrimai į kasmetinius atlaidus pasisemti jėgų, atgaivinti per metų rūpesčius diržtelėjusią sielą.

Šiemetinis festivalis savo kokybe nenusileis ankstesniems, teigia organizatoriai VšĮ „Bardai LT“. Nuo pat rugpjūčio 13-osios vakaro iki 15-osios beveik vidurnakčio, įvairiose Anykščių vietose plevens kultūros liepsna. Manytina, kad jinai nenurims ir tada, kai bus pasibaigę visi koncertai salėse ar slėniuose, kiemeliuose ar aikštėse.

Tuo metu Dainuvos slėnyje įsikūręs palapinių miestelis (tokią galimybę organizatoriai nemokamai siūlo ir šiemet) krebždės nuo jaunimo čirpinamų gitarų, romantiško susitelkimo klausantis draugų dainuojamų dainų.

„Purpurinis vakaras“ prasidės rugpjūčio 13 d. pavakaryje (19 val.) koncertu „Miesto vaikas“. Vyskupo skvere prie Anykščių  r. savivaldybės L. ir St. Didžiulių viešosios bibliotekos savo dainas atliks Vygantas Kazlauskas – klausytojams žinomas ne vien iš koncertų, bet ir įvairių muzikinių televizijos projektų. V.Kazlauskas – gydytojas, todėl dažnai jis dar pristatomas kaip geriausias bardas tarp medikų, ir geriausias medikas tarp bardų... Jam talkins gitaristas Tomas Varnagiris. Šiame festivalio atidarymo koncerte taip pat pasirodys jaunieji bardai.

„Veiklios grupės“ nuotr./Vygantas Kazlauskas
„Veiklios grupės“ nuotr./Vygantas Kazlauskas

Penktadienį, rugpjūčio 14 d. Anykščiai kultūros ritmu intensyviai pradės gyventi nuo 15 val. Menų inkubatoriuje bus atidaroma tapybos paroda „Patirčių dimensijos“, kurios autoriai – Ričardas Bartkevičius, Rasa Jonė Šataitė-Rudėnienė, Linas Liandzbergis, Kunigunda Dineikaitė, Giedrė Riškutė-Kariniauskienė, Katažina Sokolovska, Paulina Gudaitytė, Gabrielė Bačinskaitė – profesionalūs dailininkai.

Vėliau, 16.30 val, Anykščių  r. sav. L. ir St. Didžiulių viešojoje bibliotekoje vyks poezijos valanda kartu su poetais Aušra Kaziliūnaite, Dainiumi Gintalu, Gintaru Bleizgiu, Mindaugu Nastaravičiumi. Ją moderuos Juozas Žitkauskas, o bardiškais ritmais papildys bardė iš Anykščių Deimantė Kavaliauskaitė.

Vakare, nuo 19 val. Dainuvos slėnyje – Penktadienio vakaro Didysis koncertas. Kartu su Aiste Smilgevičiūte ir grupės „Skylė“ akustiniu sąstatu, grupėmis „Stipriai kitaip“, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, Justina Kaminskaite ir Justinu Žilinsku, Artūru Dubaka pasirodys ir jaunieji atlikėjai. Pastarieji – įvairių Lietuvoje rengiamų daiuojamosios poezijos konkursų laureatai arba prizininkai. Jie be savo kūrybos dainų, atliks ir po vieną Vytauto Kernagio dainą.

Vidurnaktyje, 00.00 val. Anykščių koplyčioje  poeziją skaitys aktorė Nelė Savičenko. Tąnakt skambės Henriko Radausko, Henriko Algio Čigriejaus, Takuboku Išikavos eilėraščiai.

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Nelė Savičenko
Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Nelė Savičenko

Šeštadienį, 11.30 val. aikštėje prie Anykščių kultūros centro, pirmą kartą šio festivalio istorijoje bus surengtas koncertas vaikams „Vaikų ir bardų vidudienis”. Jame dainuos ir gros aktoriai, tėvas ir sūnus Gediminas ir Ainis Storpirščiai. Koncerto metu pristatys savo naują kompaktinę plokštelę „Tarakonas iš vaikystės“. Šiame kultūros centre 13 val. bus rodomas Andriaus Kaniavos režisuotas spektaklis „Pinokio kronikos“, o 16 val. su festivalio auditorija susitiks kino režisierius Audrius Stonys.

Vakare, 18 val. Dainuvos slėnyje prasidės festivalio pabaigos koncertas. Jame dalyvaus Vladas Bagdonas ir Andrius Kulikauskas, Alfredas Kukaitis, Gediminas ir Ainis Storpirščiai, aktorių Sauliaus Bareikio ir Olego Ditkovskio duetas, Darius Žvirblis, Jonas Krivickas ir Ieva Luckutė, grupė „Baltos varnos“, anykštėnė D.Kavaliauskaitė, „Dainuoja Vilniaus aktoriai“: Saulius Sipaitis, Vidas Petkevičius, Vytautas Taukinaitis, Pranas Zaremba ir kt.

Pasak festivalį organizuojančios VšĮ „Bardai LT“ direktoriaus Beno Jakšto, šiemet „Purpuriniame vakare“ dalyvaus net trys Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai: N.Savičenko, V.Bagdonas, A.Stonys. Regis, tai apie festivalio kokybę irgi daug ką pasako...

Kaip ir įprastai, bene pusė festivalio „Purpurinis vakaras“ renginių – nemokami. Į mokamus koncertus jau dabar parduodami bilietai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą