Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 23d. 10:26

Prancūziškasis pavasaris su „Lo’Jo“ – „world music“ žvaigždėmis is Prancūzijos

Grupė „Lo’Jo“
Grupė „Lo’Jo“

Jau dvyliktus metus iš eilės Lietuvoje rengiamos frankofonijos dienos skirtos artimesnei pažinčiai su Prancūzija ir kitų prancūziškai kalbančių kraštų kultūra Šiemet frankofonijos dienų renginius pradeda „Lo’Jo“ – Prancūzijos muzikantų grupė, grojanti ir įrašinėjanti world music su stipriais Šiaures Afrikos bei prancūziškais elementais.

„Lo’Jo“ įvardijama kaip „turbūt viena geriausių gyvai grojančių grupių šiuo metu pasaulyje“. Ši grupė niekada netilpo į muzikos industrijos normas.

Frankofonijos mėnuo

Frankofonai visame pasaulyje kovą vadina savo mėnesiu, o šio prancūzų kalbos ir kultūros judėjimo renginiai neaplenkia ir Lietuvos. Frankofonais vadinami bet kur pasaulyje gyvenantys prancūziškai kalbantys žmonės, o frankofonija – jų visuma ir savotiška bendruomenė. Tačiau ši šventė aktuali ne vien tiesiogiai susijusiems su prancūzų kultūra Eifelio bokštas, aukštoji mada, kvepalai, sluoksniuotos bandelės, impresionistinė tapyba ir elegantiška muzika yra pasaulinis paveldas, kurio prancūziškumas žavi įvairiausių kultūrų atstovus.

Frankofonijos dienų atidarymo koncertai Kaune ir Vilniuje


Šiemet Frankofonijos pavasario muzikinė dalis prasidės „Lo’Jo“ grupės iš Prancūzijos koncertais vyksiančiais kovo 4d. Kaune bei kovo 5d. Vilniuje, kuriuos kartu su Prancūzų kultūros centru pristato GM Gyvai. Kas vaizdingiau gali atspindėti šiuolaiknę Prancūziją, įvairių kultūrų visuomenę, jei ne grupės „Lo’Jo“ muzika,  kurią galima apibūdinti kaip „mielai keistą ir stebėtinai pažįstamą“.

Grupė apjungianti skirtingas kultūras

„Lo’Jo“ susibūrė Prancūzijoje prieš du dešimtmečius muzikos mokykloje susitikus dainininkui, dainų autoriui Denis Péan ir smuikininkui Richard Bourreau. Nuo „Lo’Jo“ įkūrimo 1982–aisiais, Denis Péan ir Richard Bourreau išliko centriniu grupės junginiu. 1995 m. prie „Lo’Jo“ prisijungė Berbero (pirmųjų Sacharos dykumos gyventojų palikuonis) daininkas/saksofonistas Yamina Nid El Mourid ir jo sesuo Nadia. Jie į grupės muziką įnešė stiprią Šiaurės Afrikos įtaką. 1999–asiais „Lo’Jo“ nukeliavo į Bamako, Malį ir pradėjo dirbą prie albumo „Boheme de Cristal“. Būdami Malyje jie prisijungė prie „Desert Music Festival“ (kasmet vykstantis Touareg, Afrikos bei pasaulio muzikantų festivalis pietų Saharoje) organizavimo 2001 sausį. Taip pat dirbo su daugybe muzikantų, tame tarpe ir Tinariwen.


2009 m. „Lo’Jo“ išleido naują albumą „Cosmophono“. Tai septintasis grupės studijinis albumas.
Šiuo metu visi grupės nariai, tarsi bendruomenę kartu gyvena ir kuria viename name Luaros slėnyje Prancūzijoje. Taip, kolektyviniu sutarimu ir įvairių kultūrų įtakota, gimsta muzika, kurioje pinasi prancūzų šansonai, dub regis, afrikietiški, arabiški ir čigoniški skoniai su džiazu ir poetišku jautrumu.

Koncertai vyks:
• Kovo 4 d. 19:00 val. Kaune, laisvalaikio namuose „Nautillus”
• Kovo 5 d. 19:00 val. Vilniuje, klube „New York“
Bilietus galite įsigyti bilietai.lt arba koncerto dieną vietoje.

Lo’jo internete

Temos: 2 Pavasaris Muzika
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos