Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 13d. 10:55

Proga pasinerti į R.Schumanno muzikos pasaulį

Pasinerti į R.Schumanno meilės dainų pasaulį Kauno menininkų namų svečiams padės vakarą vesianti kompozitorė Dalia Kairaitytė.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Pasinerti į R.Schumanno meilės dainų pasaulį Kauno menininkų namų svečiams padės vakarą vesianti kompozitorė Dalia Kairaitytė.
Antradienį, gruodžio 14-ąją, Kauno menininkų namuose įvyks vokalinės lyrikos šedevrų vakaras, skirtas Roberto Schumanno 200-osioms metinėms paminėti.

Žymus ankstyvojo romantizmo laikotarpio, kuomet klestėjo dainos, romansai ir baladės, kompozitorius Robertas Schumannas yra vadinamas dainos meistru. „Ir tikrai neatsitiktinai. Nes R.Schumanno meilės dainos yra vienos iš nuostabiausių“, – teigė Kauno menininkų namų atstovai.

Kai po ilgos draugystės kompozitorius vedė savo mylimąją Klarą Vik, jis sukūrė daugiau nei 100 dainų bei du vokalinius ciklus: „Poeto meilė“ ir „Moters meilė ir gyvenimas“. Būtent juos antradienį vakare galės išgirsti Kauno menininkų namų svečiai.

Pasak muzikos istorijos ekspertų, R.Schumanno muzikos pasaulyje įžvelgiamas dvilypumas. Kompozitorius kovojo už gilias ir intelektualias idėjas mene. Šiuo aspektu kompozitorius ėjo prieš srovę, mat tuo pačiu laiku savo populiarumo viršūnėje buvo priešingas idėjas skelbęs bydermejerio stilius. R.Schumannas pasisakė prieš saloninę tuštumą, diletantiškumą ir rutiną. Protestuodamas prieš tikrovę, jis tarsi bėgo į savo vaizduotės glėbį, į fantastikos erdves. Tačiau kompozitoriaus fantastika – ne pasakiška, o psichologizuota sudėtingos pasaulėjautos išdava.

R.Schumanno dainoms pritariantis fortepijoninis akompanimentas yra labai turtingas ir išradingas. Tarsi du lygiaverčiai partneriai, vienas kitą papildydami, perteikiantys bendrą dainos nuotaiką bei dainos herojaus išgyvenimus.

Kauno menininkų namuose vyksiančio vakaro metu R.Schumanno dainas atliks Mindaugas Zimkus (tenoras) bei Eglė Čičinskaitė (sopranas). Jiems fortepijonu akompanuos Paulė Gudinaitė ir Giedrė Špečkauskaitė.

Koncertas į Kauno menininkų namus pakvies antradienį, 18 val.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

00:35
08:08
20:36

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams