Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Projekte „Septyni vargonų muzikos šimtmečiai“ – vargonų istorija ir užburianti muzika

Vargonai
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Vargonai
Šaltinis: 15min
0
A A

Koncertų ciklas „Septyni vargonų muzikos šimtmečiai“ kviečia į neužmirštamą kelionę laiku – pakeliauti po Dantės, Šekspyro, Kolumbo, Galilėjaus, Liuterio ar Napoleono bei kitų istorinių asmenybių ir įvykių pasaulį, kuriame klestėjo egzotiška ir paslaptinga vargonų muzika. Projektas, kuris bus vykdomas iki 2013 metų vasaros, kviečia į 20 unikalių koncertų-demonstracijų.

Renginių metu klausytojai susipažins su Nyderlandų, Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos, Portugalijos, Anglijos ir Italijos Renesanso, Baroko, Klasicizmo, Romantizmo ir XX a. vargonų menu. Tų laikų muziką demonstruos ir apie didžiuosius pasaulio įvykius bei kūrėjus papasakos vargonininkas Vidas Pinkevičius. Ciklą planuojama baigti renginiu, skirtu Lietuvos vargonų menui.

Koncertų metu bus kalbama apie muziką ir kompozitorius, vargonų meistrus ir instrumentus, kultūrinius, istorinius ir politinius įvykius, kurių fone gimė ir klestėjo ši didingas vargonų menas, o viską karūnuos specialiai parinkti ir laiko patikrinti geriausi konkrečios epochos ir šalies vargonų muzikos kūriniai.

Ciklas startuoja didžiulio klausytojų susidomėjimo sulaukusia vargonų demonstracija „Pažinkite instrumentų karalių“. Spalio 29 d. 18 val. Vilniaus Universiteto Šv. Jonų bažnyčioje.

Kiti ciklo koncertai 2011 metais:

II dalis: lapkričio 12 d. 18 val. „Mit ganzem willen wünsch ich dir“: Seniausia vargonų muzika.

III dalis: lapkričio 26 d. 18 val. „Anchor che col partire“: Italijos Renesanso vargonų muzika.

IV dalis: gruodžio 17 d. 18 val. „All in a Garden Green“: Anglijos Renesanso vargonų muzika.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Istorija