Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rinkite V tarptautinio Jaschos Heifetzo smuikininkų konkurso publikos simpatiją!

J.Heifetzo smuikininkų konkurso transliacija.
Renginio organizatorių nuotr. / J.Heifetzo smuikininkų konkurso transliacija.
Šaltinis: 15min
0
A A

Baigėsi V tarptautinio Jaschos Heifetzo smuikininkų konkurso I turas ir jau aišku, kas gros finale! Keturias dienas vykusių perklausų metu tarptautinės komisijos nariai išklausė 35 dalyvių pasirodymus ir paskelbė šešis geriausius smuikininkus, kurie vasario 19 d, 11 val., Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje grieš su Modesto Pitrėno vadovaujamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru. O publika kviečiama išreikšti ir savo balsą – kviečiame balsuoti už Jums labiausiai patikusį dalyvį!

Daugiausia Jūsų balsų surinkęs jaunasis smuikininkas iškilmingos rezultatų paskelbimo ceremonijos metu vasario 19 d. LDK Valdovų rūmuose bus apdovanotas specialiuoju „Menų turo“ piniginiu prizu. Jį atlikėjas galės panaudoti savo kelionių lėktuvo bilietams.

Kviečiame trumpai susipažinti su kiekvienu iš šešių finalistų bei pasiklausyti jų I turo pasirodymų!

Yurina Arai, Japonija

Yurina Arai yra Tokijo menų universiteto profesorių Natsumi Tamai ir Gerardo Poulet studentė. 2016 metais smuikininkė pateko ir į tarptautinių Pablo Sarasates ir Davido Oistracho smuikininkų konkursų finalus. Yurina yra griežusi kartu su Nagojos simfoniniu, Toshiya Eto specialiuoju, Ogakos miesto kameriniu, Chubu filharmonijos, Karijos kameriniu, Rumunijos Mihailo Joros valstybinės filharmonijos, Obu miesto orkestrais.

Pasirodymas I ture:

VIDEO: 34 Yurina Arai Japan

Rennosuke Fukuda, Japonija

Japonų smuikininkas Rennosuke Fukuda „The Violin Channel“ buvo pavadintas „nepaprasto potencialo jaunuoju virtuozu“. Nuo 2015 m. mokosi Sione (Šveicarija) pas Pavelą Vernikovą ir Svetlaną Makarovą. 2014 m. jis laimėjo pirmąją vietą Yehudi Menuhino jaunųjų smuikininkų konkurse Ostine (JAV) ir teisę koncertuoti su Klivlando orkestru. Be to, jis yra grojęs su Londono filharmonijos, Maskvos filharmonijos, Nacionaliniu Rumunijos radijo, Šiaurės Čekijos filharmonijos, Osakos filharmonijos, Hirošimos simfoniniu, Kansai filharmonijos ir Okajamos filharmonijos orkestrais.

Pasirodymas I ture:

VIDEO: 16 Rennosuke Fukuda Japan

Mayu Ozeki, Japonija

Mayu Ozeki smuiku griežia nuo trejų metų. 2013 m. ji privačiai mokėsi pas profesorių Thomą Christianą Vienoje. Tais pačiais metais smuikininkė laimėjo pirmąją vietą LXVII Japonijos studentų muzikos konkurse. 2013–2014 m. ji grojo Felixo Mendelssohno-Bartholdy Koncertą smuikui su Kanagavos filharmonijos orkestru ir Camille’io Saint-Säens’o „Introdukciją“ bei „Rondo capriccioso“ su Tokijo simfoniniu orkestru. 2011 m. smuikininkė laimėjo antrąją vietą LXV Japonijos studentų muzikos konkurse. Mayu yra Tokijo jaunimo orkestro draugijos narė.

Pasirodymas I ture:

VIDEO: 29 Mayu Ozeki Japonija

Bernardas Petrauskas, Lietuva

1992 m. Klaipėdoje gimęs Bernardas Petrauskas šiuo metu studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, profesorės R. Mataitytės smuiko klasėje ir profesoriaus A. Vasiliausko kvarteto klasėje. Nuo 2013 m. Bernardas yra ir tarptautinės Alfredo Schnittkės akademijos Hamburge studentas profesoriaus Alexandro Brussilovskio smuiko klasėje. Jis yra daugelio nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatas. Pernai pelnė „Yamaha“ Europos muzikos fondo stipendiją. 2011 m. rudenį kartu su kitais jaunais atlikėjais jis subūrė styginių kvartetą „Mettis“, kuris iškart tapo vienu ryškiausių jaunų šalies kolektyvų.

Pasirodymas I ture:

VIDEO: 31 Bernardas Petrauskas Lietuva

Stepan Starikov, Rusija

Stepanas Starikovas gimė 1992 m. muzikantų šeimoje. Smuiku griežti jis pradėjo būdamas penkerių, šešerių metų pirmą kartą griežė viešai, o 10 metų – kartu su simfoniniu orkestru. 2011 m. Stepanas puikiais rezultatais baigė Centrinę muzikos mokyklą prie Maskvos valstybinės Piotro Čaikovskio konservatorijos, 2016 m. – Maskvos valstybinę Piotro Čaikovskio konservatoriją. Tais pačiais metais šioje aukštojoje mokykloje pradėjo aspirantūros studijas. Smuikininkas yra gausybės tarptautinių konkursų laureatas.

Pasirodymas I ture:

VIDEO: 35 Stepan Starikov Russian Federation

Dmytro Udovychenko, Ukraina

Dmytro Udovyčenko gimė 1999 m. Kijeve, Ukrainoje. Muzikos jis mokosi nuo penkerių. Šešerių pradėjo mokytis Charkovo specializuotoje internatinėje muzikos mokykloje pas dėstytoją Liudmilą Vareniną. Dmytro yra pelnęs apdovanojimų įvairiuose tarptautiniuose konkursuose. Smuikininkas yra griežęs su Vladimiro Spivakovo diriguojamu „Maskvos virtuozų“ orkestru, Charkovo regioninės filharmonijos, jaunimo simfoniniu, Lugansko regioninės filharmonijos, Poltavos regioninės filharmonijos ir Krymo simfoniniu orkestrais. Dmytro jau yra padaręs įrašų Nacionaliniuose Kijevo įrašų namuose. Šiuo metu smuikininkas studijuoja Folkvano menų universitete, profesoriaus Boriso Garlitskio klasėje.

Pasirodymas I ture:

VIDEO: 5. Dmytro Udovychenko (Ukraine) 5th International Jascha Heifetz competition, Vilnius

V tarptautinį Jaschos Heifetzo konkursą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Renginį organizuoja VšĮ „Natų knygynas“ kartu su Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

Šiais metais konkursas – pagrindinis projekto „Hommage à Heifetz“ renginys. Tai trejus metus vyksiančios iniciatyvos „Give Music a Future“, finansuojamos ES programos „Kūrybiška Europa“, dalis. Projektą koordinuoja Europos jaunimo muzikos konkursų sąjunga (EMCY), o jo partneriai Lietuvoje – VšĮ „Natų knygynas“ ir Balio Dvariono labdaros ir paramos fondas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą