Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 rugpjūčio 26d. 11:21

„Salsa Sinfonica“ – kultinio kontrabosininko O.C.Lópezo dukra ir venesueliečio dirigento sentimentai Lietuvai

Lazara Cachao
Organizatorių nuotr. / Lazara Cachao

Kristupo vasaros festivalio pagrindinės programos uždarymo koncertas bus karštas! Rugpjūčio 28 d. projekte „Salsa Sinfonica“ susitiks Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, temperamentingi salsos atlikėjai iš Venesuelos ir Kubos bei latino muzikos ambasadorius, dirigentas Gerardo Estrada Martínezas.

Atlikėjai įspėja, jog po koncerto gali pasireikšti šalutinis simfoninės salsos poveikis – stiprus noras šypsotis bei džiaugtis gyvenimu. Pasak jų, kitaip ir būti negali, kai „Cachita“, „Cuando Cuando“, „El Bodeguero“, „Moliendo Café“, „Dos Gardenias“ bei daugelis kitų populiarių melodijų, skamba išskirtinai ryškiai, spalvingai – kaip tai įmanoma, muzikuojant kartu su orkestru.

Čia bus gausu ne tik spalvingų kūrinių, bet ir ryškių asmenybių. Viena jų – pianistė Lázara Cachao – legendinio kontrabosininko Orlando Cachaíto López dukra. Šis kultinis Kubos muzikantas – vienas iš „Buena Vista Social Club“ įkūrėjų, pelnęs daugybę prestižinių apdovanojimų.

L.Cachao skambinti fortepijonu pradėjo būdama vos šešerių. Supratusi, jog tai – jos pašaukimas, pasirinko fortepijono studijas Nacionalinėje Kubos menų mokykloje Havanoje (Escuela Nacional de Instructores de Arte in Habana). Šiandien ji groja su garsiausiais orkestrais, kolektyvais bei pianistais, pavyzdžiui, „Buena Vista Social Club“, atlikėju Rubénu Gonzalesu ir daugeliu kt.

Koncerto solistė Olvido Ruiz Castellanos – didžiąją sceną prisijaukino dar vaikystėje. Būdama penkerių, ji debiutavo televizijoje, lydima savo mamos, legendinės Kubos divos Jaqueline Castellanos. Sulaukusi aštuonerių, O.R.Castellanos nacionalinėje menų akademijoje pradėjo siekti muzikinio išsilavinimo – ji mokėsi groti smuiku, pianinu bei chorinio dainavimo.

VIDEO: Ricardo Luque - Plena Confienza

Dainininkė bendradarbiavo su tokiais atlikėjais kaip „Bootsy Collins“, „die Fantastische 4“, legendiniais „Afrocuban All Stars“.

Kitas solistas – Ricardo Luque kilęs iš Karakaso, muzikos mokslus baigė P. Čaikovskio konservatorijoje Maskvoje, o dabar gyvena Zagrebe ir dirba Kroatijos nacionalinio operos teatro orkestre (pagrindinis fagotinininkas).

Beveik prieš 30 metų apsigyvenęs Kroatijoje, keturių vaikų tėvas vietinius gyventojus supažindina su Lotynų Amerikos kultūra. Tą jis daro pasitelkdamas dvi savo gyvenimo aistras: muziką ir maisto gamybą.

Organizatorių nuotr./Ricardo Luque
Organizatorių nuotr./Ricardo Luque

„Muzikuoti ir mėgautis skaniu maistu yra nuostabus dalykas! Gaminant esi visiškai laisvas, atitrūksti nuo bet kokių minčių, todėl tai – ne tik poreikių patenkinimas, bet ir tavo mąstymo, kūrybingumo, vaizduotės stimuliavimas. Taigi, muzika su maisto gamyba turi panašumų“, – interviu „The Dubrovnik Times“ sakė R.Luque.

Į tarptautines muzikines aukštumas kylančio dirigento G.E.Martínezo reperturas – išskirtinai platus tiek stilistine (nuo senosios muzikos iki šiuolaikinių kūrinių), tiek žanro (opera, baletas, kamerinė muzika) prasme. Ir nors visa galva paniręs į Lotynų Amerikos XX–XXI a. rimtąją muzika, dirigentas ypatingus sentimentus jaučia Lietuvai – mat, Karakase smuiko mokėsi pas lietuvį Raimondą Butvilą!

„Tikiu, įelektrinsime vakarą taip, jog Kubos dvasia alsuos ir koncerto publika, ir visas Vilnius! Jei staiga pajusite, jog norite šokti, šypsotis, džiaugtis gyvenimu bei vienas kitu – jums pasireiškė šalutinis simfoninės salsos poveikis. O būtent to mes ir siekiame“, – šypsojosi dirigentas G.Estrada.

Rugpjūčio 28 d., trečiadienį, 19 val. linksmos ir energingos vasaros išlydėtuvės Vilniaus paveikslų galerijos kieme. Koncerte „Salsa Sinfonica“ pasirodys būrys atlikėjų iš Lotynų Amerikos: solistai Ricardo Luque, Olvido Ruiz Castellanos, pianistė Lazara Cachao Lopez, bosistas Nelson „Catalino” Moy, perkusininkai: Lazaro Hierrezuelo, Yeisonth Louis, Laura Perozo, Guillermo Geraldo, taip pat Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (meno vadovas Gintaras Rinkevičius). Dirigentas – Gerardo Estrada Martínezas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/