Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 24d. 10:13

Savaitės pabaiga – su rinkimais, šlapdriba ir... niujorkišku džiazu!

Prieš turą džiazmenai mokė šalies jaunimą
Organizatorių nuotr. / Prieš turą džiazmenai mokė šalies jaunimą

Džiazuoti – tai lyg nuolat galvoti, ar į banką pinigus įneši, ar juos pasiimi. Tokiomis metaforomis ir tik džiazmenams suprantamomis subtilybėmis antradienį Vilniuje su muzikuojančiu jaunimu dalijosi pianistas Davidas Berkmanas, kartu su kolegomis į Lietuvą atvežęs kokybiško džiazo.

Saksofonininko Kęstučio Vaiginio suburti ir po pusmečio į Lietuvą vėl grįžę instrumentų burtininkai džiazo gerbėjus kviečia į antrą koncertinį turą, jeigu nepavyko grupės pasirodymų išgirsti praėjusį pavasarį. Kol muzikos mėgėjai laukia šį ketvirtadienį Nacionaliniame dramos teatre skambėsiančio koncerto, džiazmenai Lietuvos studentams, kurių branduolį sudaro asociacijos AGATA stovyklos dalyviai, surengė džiazo meistriškumo pamokėlę.

„Žmonės neretai bijo stengtis, nes praktika yra sunkus dalykas. Bet galima padaryti, kad ji būtų lengva, – dėstė D. Berkmanas. – Atvykęs studijuoti į Bostoną, pats grodavau 8 valandas per dieną, ir reikia pastebėti, kad nebuvau jau toks geras praktikantas.“

Anot jo, džiazuojant vargas ir kankynė nepadeda: kad puikiai grotum, pirmiausia reikia būti įsitraukusiam. Šios ir kitas pastabos, nuo kurių jaunimas negalėjo atplėšti ausų, regis, pataikė į taikinį: studentai užsiminė permąstysiantys savo požiūrį į egzaminus ir atsiskaitymus, kitaip bandysiantys organizuoti savo darbotvarkę.

„Atrodo, kad grojate ne vienas iš kito, o labiau solo, – prie instrumentų stojus AGATOS meistriškumo stovyklos auklėtiniams ir džiazo specialybės studentams aiškino amerikiečių pianistas. – Individualius pastangos jaučiamos, ir tai gerai, bet kad grotumėte kartu, turite vis kartoti ir kartoti save.“

Studentai nesispyriojo, įsiklausė ir kitą kūrinį sugrojo daugiau paisydami ne natų, o vienas kito. O kaip tarpusavyje susigirdi, susiskamba ir suaidi pianistas D. Berkmanas su saksofonininku K. Vaiginiu, trimitininku Aleksu Sipiaginu, kontrabosininku Edu Howardu, būgnininku Feritu Odmanu, Vilkaviškio gyventojai galės patirti jau šį trečiadienį, vilniečiai – ketvirtadienį, Birštono publika – penktadienį, o turą kvintetas baigs koncertu Druskininkuose šeštadienį.

VIDEO: Kestutis Vaiginis - Light's of Darkness

Temos: 1 Džiazas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos