TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šeštadienį prasideda jubiliejinis 40-asis konkursas „Dainų dainelė 2014“

„Dainų dainelės“ logotipas
LRT nuotr. / „Dainų dainelės“ logotipas
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį Lietuvos nacionalinė televizija pradės transliuoti jubiliejinio 40-ojo Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė 2014” finalinius koncertus.

„Dainų dainelė“  – labai prasmingas ir unikalus muzikos reiškinys, turintis savo populiarumo paslaptį. Šis konkursas suburia daugybę talentingų vaikų ir jaunuolių, kuriuos ugdo patys geriausi ir profesionaliausi muzikos mokytojai“, - sakė švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, pats dainavęs viename iš pirmųjų „Dainų dainelės“ konkursų.

Atrankose - 470 varžovų

Zoniniuose „Dainų dainelės“ koncertuose dalyvavo 470 solistų ir vokalinių ansamblių. Vertinimo komisija, vadovaujama Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Dainavimo katedros vedėjo, profesoriaus Virgilijaus Noreikos, išrinko geriausius atlikėjus, kurie dainuos finaliniuose konkurso koncertuose.
 
Lietuvos nacionalinė televizija  nuo vasario 22 d. iš LRT studijos transliuos 14 konkurso ,,Dainų dainelė 2014" finalinių koncertų, kuriuose dainuos per 300 solistų ir ansamblių.  Transliacijos vyks šeštadieniais po pietų.
 
Jubiliejinei „Dainų dainelei“ sukurtas internetinis tinklalapis www.dainudainele.lt.  Jame bus galima stebėti konkurso koncertus bei rašyti komentarus. Žiūrovai galės vertinti jaunuosius dainininkus, balsuoti už patikusius atlikėjus, kuriems atiteks žiūrovų simpatijų prizas.

Vertinimo komisija išrinks konkurso laureatus, kurie birželio 1 d. dainuos baigiamajame laureatų koncerte Nacionaliniame operos ir baleto teatre. Jiems bus įteikti Švietimo ir mokslo ministerijos diplomai ir atminimo dovanos.
 
Šį konkursą organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, Nacionalinė M.K Čiurlionio menų mokykla ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Išvis per 200 tūkst. dalyvių

,Dainų dainelė” – tai kas antri metai vykstantis konkursas, turintis ilgametes tradicijas, kuriame dalyvauja vaikai ir mokiniai nuo 3 iki 19 metų. Šiuo nacionaliniu jaunųjų dainininkų renginiu siekiama puoselėti akademinio dainavimo tradicijas, skatinti gabių vaikų meninę saviraišką, atrinkti geriausius šalies jaunuosius solistus ir vokalinius ansamblius.

Šiais mokslo metais nuo konkurso pradžios mokyklų, savivaldybių, zoniniuose „Dainų dainelės“ koncertuose dalyvavo daugiau nei keturi tūkstančiai dainininkų.

Nuo 1974 metų rengiamoje „Dainų dainelėje“  jau dalyvavo per 200 tūkstančių mokinių. Ne vienas konkurso laureatas tapo ryškia operos scenos žvaigžde.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Dainius Pavalkis

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau