Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Smuikininkas Zbignevas Levickis: „Tele Bim-Bam“ dainos leidžia sugrįžti į vaikystę“

Zbignevas Levickis
Asmeninio archyvo nuotr. / Zbignevas Levickis
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro (LVSO) smuikininkas ir TV projekto „Auksinis balas“ teisėjas Zbignevas Levickis įsitikinęs, kad šiandien, kai žmonių gyvenimas tampa vis labiau neatsiejamas nuo technologijų, o kiekvienas visuomenės narys tampa tik mažu, tam tikras funkcijas atliekančiu sraigteliu, ypač svarbi yra muzika. Jos klausytis reikėtų tiek dideliems, tiek ir mažiems.

„Muzika lavina žmonių pojūčius, vaizduotę. Esame priklausomi nuo telefonų, kompiuterių, interneto, gauname daugybę informacijos, mes „robotėjame“, o muzika skatina mąstyti apie būtį, meilę, vaikystę...“ – įsitikinęs Z. Levickis.

Smuikininkas netrukus leisis į koncertines gastroles per didžiausias Lietuvos arenas, kuriose skambės LVSO ir „Tele Bim-Bam“ drauge atliekamos geriausias pastarojo kolektyvo dainos ir muzikos garsais bandys pasibelsti į vaikų ir juos atlydėjusių suaugusiųjų širdis.

„Tokie dideli koncertai arenose, mano nuomone, yra labai naudingi ir vertingi vaikams, nes būtent tokiais projektais vaikai priartėja prie orkestro, pradeda suvokti ir jausti, kas yra orkestrinė muzika. Jie mato gyvai gimstančią muziką. Klausyti įrašo ir gyvai grojančio orkestro – didžiulis skirtumas, tas pats kas žiūrėti filmą ir tą patį siužetą žiūrėti teatre gyvai vaidinant aktoriams – visai kitas pojūtis. Koncertas, kai vaikai stebi savo bendraamžius ir greta jų orkestrą, jiems padeda jo nebebijoti, o mes prie savęs priartiname vaikų auditoriją, tikėdamiesi, kad užaugę jie taip pat domėsis orkestro muzika“, – sako Z. Levickis.

Pasak muzikanto, tai, kad vaikai gali dainuoti pagal gyvai atliekamą muziką, o ne pagal fonogramą, pakylėja vaikus ir patį koncertą į kitą, aukštesnį lygį. Naudos iš koncerto su vaikais gauna ir suaugusieji – jie suvaikėja, pabunda malonus žaidimo ir improvizacijos jausmas.

„Pastebėjau, kad vaikai, atėję į repeticijas pirmą kartą, iš pradžių būna šiek tiek įsitempę. Juos gąsdina didelis būrys nepažįstamų suaugusių, jiems viskas atrodo labai rimta, tarsi užgriūva didesnė atsakomybė. Mes visada esame labai geranoriškai nusiteikę ir jau po kelių minučių, po pirmų natų, pirmų žodžių susidraugaujame su jais. Nematau didelio skirtumo tarp suaugusių solistų ir vaikų. Jeigu vaikai nuoširdžiai atlieka kūrinius, orkestras juos palaiko. Nuoširdumas yra ansamblio pagrindas. Kad pagrotume gražiai, turime vienas iš kito paimti melodiją ir ją tęsti. Tad jeigu vaikas charakteringas, orkestras iš karto pagauna jo nuotaiką ir prisitaiko“, – teigia smuiko virtuozas.

Z. Levickiui „Tele Bim-Bam“ dainos asocijuojasi su daug gaivališkos energijos, nesuvaidintu džiaugsmu ir vaikystės žavumu, ypač kai pasirodo patys mažiausieji.

„Jie labai nuoširdūs. Aš visuomet per tuos pasirodymus bent trumpam sugrįžtu į vaikystę. Nors sakoma, kad į vaikystę kelio atgal nėra, bet kai įsijauti į „Tele Bim-Bam“ dainų atlikimą, trumpam „atsijungi“ ir vėl tampi vaiku“, – prisipažįsta Z. Levickis, kurio griežiamas smuikas yra vienas pagrindinių koncertiniame ture skambėsiančių instrumentų.

Jau lapkričio mėnesį daugiau nei 60 atlikėjų ir muzikantų leisis į kelionę per didžiausias Lietuvos arenas, kur nuotaikinguose koncertuose skambės geriausios „Tele Bim-Bam“ dainos. Mažieji ir didieji artistai atliks tokius kūrinius kaip „Mamos suknelė“, „Pupa“, „Voras“, „Baltoji varnelė“, „Naktelės žiedai“ ir kt. Visų kūrinių aranžuotės bus pritaikytos orkestrui, todėl įgaus dar daugiau spalvų, linksmumo ir didingumo.

„Tele Bim-Bam“ ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertai: lapkričio 18 d. – Kauno „Žalgirio“ arena; lapkričio 20 d. – Vilniaus „Siemens“ arena; lapkričio 22 d. – Klaipėdos „Švyturio“ arena; lapkričio 24 d. – Šiaulių arena; lapkričio 25 d. – Panevėžio „Cido“ arena. Bilietus platina „Tiketa“, bilietai.lt ir „Ticketmarket“.

Pirmą kartą Lietuvoje, „Tiketoje“ iš anksto įsigyjant bilietus į „Tele Bim-Bam“ ir LVSO koncertus, suteikiama bilietų grąžinimo garantija. „Tiketa“ bilietų grąžinimo garantijos paslaugą užsakiusiam pirkėjui ligos atveju sugrąžins visus už bilietą sumokėtus pinigus. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą