TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šv.Kotrynos bažnyčioje – ypatingas keturių gitarų ir styginių orkestro koncertas

Baltijos gitarų kvartetas
Organizatorių nuotr. / Baltijos gitarų kvartetas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vienas ryškiausių Baltijos šalių klasikinės gitaros kolektyvų Baltijos gitarų kvartetas penktadienį ant scenos pakils kartu su Vilniaus miesto savivaldybės Šv.Kristoforo kameriniu orkestru, diriguojamu Donato Katkaus. Nors kolektyvai susitinka jau ne pirmą kartą, koncerto svečiai išgirs ir naujienų – pirmąkart bus atliktas garsaus lietuvių kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus specialiai gitaristams parašytas kūrinys. Į susitikimą muzikos mėgėjai kviečiami Šv.Kotrynos bažnyčioje.

„Gitarų kvartetai ir orkestrai scenoje susitinka tikrai retai – tad šis koncertas išskirtinis visų pirma mums patiems, nes dažniausiai koncertuojame keturiese. Susitikimas su kameriniu orkestru yra ir šioks toks iššūkis – turėsime užmegzti dialogą su didžiuliu kitų styginių instrumentų pulku“, – sako kvarteto narys Sergejus Krinicinas.

Anot S. Krinicino, šis pasirodymas apskritai reikšmingas klasikinės gitaros atstovams ir Lietuvos muzikai: „Pirmą kartą lietuvių kompozitorius parašė kūrinį, skirtą gitarų kvartetui ir orkestrui. Tai svarbus įvykis, mat tokie kūriniai ypač reti, nes reikia įsigilinimo ir gerai išmanyti klasikinės gitaros subtilybes. Žinoma, be galo džiaugiamės, kad kompozitorius šį kūrinį skyrė ir premjerą atlikti patikėjo būtent mūsų kvartetui.“

G. Kuprevičiaus kūrinys „Nedidelė muzika keturioms gitaroms ir styginiams“ – pirmasis jo prisilietimas prie klasikinės gitaros. Pasak kompozitoriaus, jam teko skirti nemažai laiko stipresnei pažinčiai su gitara, juolab kad kūrinys skirtas keturiems instrumentams. „Daugiau laiko sugaišau teorijai nei pačiam kūrybiniam procesui, kuris prasidėjo tuoj pat, kai jau „nebebijojau“ instrumento. Džiaugiuosi, kad muzikantai priėmė mano darbą ir labai nuoširdžiai įgyvendino sumanymą – puikiai pasirengė atlikti tris kūrinio dalis su įvairių nuotaikų mozaika. Puikus Baltijos gitarų kvarteto išgaunamas garsas ir muzikos pojūtis dar įspūdingiau atsiskleidžia skambant kameriniam orkestrui“, – sako G. Kuprevičius.

Baltijos gitarų kvarteto narius Zigmą Čepulėną, Sergejų Kriniciną, Saulių S. Lipčių, Chrisą Ruebensą ir Šv.Kristoforo kamerinį orkestrą sieja tai, kad visi jie atlieka įvairią muziką, yra stilistiškai universalūs ir originalūs, į rėmus savęs nespraudžiantys kolektyvai. Grojami kūriniai nukelia klausytojus nuo Lietuvos į pačias įvairiausias pasaulio vietas. Šįkart koncerte muzikos mylėtojai apsilankys Argentinoje ir Italijoje.

Šv. Kotrynos bažnyčioje, be G. Kuprevičiaus kūrinio, skambės dar dvi premjeros. Klausytojai turės progą pasimėgauti kanadiečio kompozitoriaus Patricko Rouxo koncertu „Concerto tradicionuevo“, kuriame garbė atiduodama tango stiliui – jis skambės tradiciškai pagal Carlosą Gardelį ir naujoviškai pagal Astorą Piazzolą. Tradicinė dalis nukels klausytojus į Buenos Aires, kur nuotaika virs dramatiška. Antroji dalis – „En las calles de Buenos Aires“ – pavėžins muzikos mylėtojus taksi mašina po įspūdingus Argentinos sostinės bulvarus.

Programoje Šv.Kristoforo kamerinis orkestras taip pat atliks pasaulyje žinomą Velso kompozitoriaus Karlo Jenkinso kūrinį „Palladio“ – įkvėptą XVI a. Italijos architektūros. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą