Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2020 09 03

Tarptautinio pripažinimo sulaukęs norvegų pianistas H.Gimse skambinti M.K.Čiurlionio kūrinių atvyksta į Lietuvą

Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 145-ųjų gimimo metinių proga į Vilnių atvyksta tarptautinį pripažinimą pelnęs norvegų pianistas Håvardas Gimse. Rugsėjo 24-ąją Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje atlikėjas kvies išgirsti M.K.Čiurlionio kūrinius naujai, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Håvardas Gimse
Håvardas Gimse / I.Hendel nuotr.

H.Gimse apibūdinamas kaip vienas iš pirmaujančių Norvegijos muzikantų, turintis drąsų ir platų repertuarą, įspūdingą 30 atliktų fortepijoninių koncertų sąrašą. Pianistas neapsiriboja vien solisto karjera, bet taip pat yra vertinamas garsiausių Skandinavijos šalių atlikėjų kamerinės muzikos partneris.

Kaip teigia Čiurlionio namų Vilniuje vadovas, pianistas Rokas Zubovas, „Čiurlionio kūryba taps visuotinai pripažinta pasaulinės kultūros vertybe tik tuomet, kai tokio kalibro užsienio šalių pianistai kaip Håvardas Gimse įtrauks jo kūrinius į savo koncertinį repertuarą, kai pasaulio orkestrai grieš jo simfoninę muziką, kai užsienio šalių dailėtyrininkai ir muzikologai jo kūrybos tyrimams skirs mokslinius darbus. Nepaprastai jaudindamasis ir nekantraudamas laukiu šio koncerto ir viliuosi, kad šis norvegų pianisto dėmesys Čiurlionio 145-osioms metinėms taps tradicijos pradžia ir mes galėsime kasmet Čiurlionio gimtadienio proga išgirsti vis naujų, iškiliausių pasaulio muzikų subrandintų įspūdingų jo muzikos interpretacijų. Juk tik tokiu būdu, žingsnelis po žingsnelio, pateksime į pasaulinės kultūros šeimą.“

M.K.Čiurlionio 145-ųjų gimimo metinėms skirtą rugsėjo mėnesį vainikuos Håvardo Gimse rečitalis „Dialogai su Čiurlioniu“. Pianistas skambins lietuvių profesionaliosios muzikos pradininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrinius, o taip pat atliks norvegų romantiko Edvardo Griego, suomių kompozitoriaus Jeano Sibeliaus ir dvidešimtojo amžiaus norvegų kompozitoriaus ir pianisto Geirro Tveitto muziką.

1995 m. baigęs fortepijono studijas pas Hansą Leygrafą, įgijęs diplomą „Hochschule der Künste Berlin“, jis tęsė studijas pas čekų kilmės norvegų profesorių Jiri Hlinką. 1987 m. H. Gimse yra apdovanotas 1-ąja premija „Jugend Musiziert“ konkurse ir pelnęs prestižiškiausius apdovanojimus Norvegijoje bei Skandinavijoje, įskaitant 1995 m. Steinway premiją, 1996 m. Griego premiją, Norvegijos kritikų prizą 2011 m.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais