Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 10d. 14:45

Tarptautinio pripažinimo sulaukusi muzikė Justė Gelgotaitė: svarbu nepamiršti savo šalies

Justė Gelgotaitė
NIKO nuotr. / Justė Gelgotaitė

Obojaus virtuozė Justė Gelgotaitė, daugiau nei dešimtį metų muzikiniais garsais pildžiusi Lietuvos koncertų sales, prieš trejus metus pradėjo aktyviai dalyvauti Latvijos ir Vokietijos muzikiniame gyvenime.

Dažni koncertai su Gidono Kremerio vadovaujama „Kremerata Baltica“, Latvijos orkestru „Sinfonietta Riga“, soliniai koncertai žymiuose tarptautiniuose festivaliuose, tokiuose kaip „Lockenhaus“ 2010-aisiais, jai atvėrė naujas karjeros galimybes. Susipažinusi su Vokietijos žvaigžde pianistu Stefanu Mickischu, pradėjo drauge kurti kamerinės muzikos programas, kurios Vokietijos publiką priverčia ploti atsistojusią. Pianistas Justei Gelgotaitei dedikavo savo paties sukurtą operos „Meisterzinger“ tranckripciją „Preislied und finale“, kurią jie ne kartą sėkmingai atliko 2011-ųjų „Bayreuth‘o R. Wagnerio“ festivalio publikai.

„Pabuvusi svetimoje šalyje, susipažinusi su daug įdomių žmonių, visur apkeliavusi, supratau svarbų dalyką – tai, ką žmogus pats sukuria aplink save, tą ir turi. Kosmopolitiškumas yra gerai ir svarbu, bet taip pat svarbu nepamiršti savo šalies ir jos žmonių“, – savo tarptautinę koncertinę veiklą komentuoja Justė Gelgotaitė.

Artimiausiu metu Lietuvos publika žavingąją obojininkę galės išgirsti festivalyje „Sugrįžimai“ šių metų balandžio 24 dieną Taikomosios Dailės Muziejuje, Vilniuje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos