Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vienam koncertui prie „Sielos“ prisijungs Arnoldas Lukošius

"Sielos" repeticija
M.P.3 nuotr. / "Sielos" repeticija
Šaltinis: 15min
0
A A

Klavišininką Arnoldą Lukošių jau daugiau kaip savaitę vakarais galima išvysti netikėtoje vietoje – roko grupės „Siela“ repeticijų studijoje, kur jis kartu su šios grupės muzikantais repetuoja albumo „Juodo opiumo žemė“ programą. Šį penktadienį, balandžio 8 d., Vilniaus klube „Propaganda“ (buvusiuose profesinių sąjungų rūmuose ant Tauro kalno) „Siela“ sugros efektingą dviejų dalių programą „Mūsų sielos – ne džinsai!“.

Muzikantai koncerte atliks visą kultinį 1993 metų albumą „Juodo opiumo žemė“ taip, kaip jis buvo įrašytas, nuo pirmos iki paskutinės dainos su nauja jėga ir taip pat didžiausius „Sielos“ hitus. Pasirodymo metu grupės sudėtyje žiūrovai išvys ir vienam koncertui prie jų prisijungiantį Arnoldą Lukošių.

Pasak „Sielos“ lyderio ir vokalisto Aurelijaus Sirgedo, albumo „Juodo opiumo žemė“ įrašuose skamba klavišiniai, kurių šiuo metu savo koncertuose grupė nenaudoja. „Kilo mintis pasiūlyti koncerte jais groti Arnoldui, kuris buvo pakankamai beprotiškai nusiteikęs, kad sutiktų“, – sakė Aurelijus Sirgedas.

Arnoldo Lukošiaus teigimu, albumas „Juodo opiumo žemė“ yra iš to laikmečio, kai jis pats kaip muzikantas buvo aktyviausias – 1993-ųjų. „Nepaisant tuo metu sudėtingų gyvenimo sąlygų, tai buvo vienas produktyviausių laikotarpių Lietuvoje, kurio metu muzikoje buvo ieškoma naujų sprendimų“, – įsitikinęs Arnoldas Lukošius. Jis dar pridūrė: „Grupės „Kino“ skambesys ir gotika man artimi!“.

Mistika ar sutapimas, tačiau repeticijos artėjančiam koncertui vyksta tose pačiose patalpose, kur albumas „Juodo opiumo žemė“ ir buvo įrašytas – dabartinės „Sielos“ studijos patalpose anksčiau buvo įsikūrusi M-1 įrašų studija. Tuo pat metu joje albumą „Vandenyje“ įrašinėjo ir Andrius Mamontovas, būtent jis tuomet sugrojo klavišiniais albumo „Juodo opiumo žemė“ įrašuose.

Roko ir gotiškos muzikos gerbėjams šis albumas primena tokius kūrinius, kaip „Meilę skriaudžia dangus“, „Nakties pacientai“, „Juodas liūdesys“, „Dar daug apie viską“. Tituline penktadienio koncerto daina taip pat tapo šiame albume esantis kūrinys „eM.eS.eN.Dži.J.eN.“ (Mūsų sielos ne džinsai – jų neišplausi).

Penktadienį koncerte „Propagandoje“ kaip svečiai pasirodys jaunos roko grupės „Dažai“ (iš Šiaulių) bei „Karma“ (iš Vilniaus), kurių kiekviena atliks maždaug po pusės valandos trukmės savo programą.

Praėjusį lapkritį „Sielos“ dvidešimtmečio proga pasirodė jubiliejinis albumas „XX“, kuriame šios grupės dainas įrašė įvairūs Lietuvos atlikėjai (Andrius Mamontovas, Alina Orlova, „Lemon Joy“, „Thundertale“, „Mano juodoji sesuo“ ir kiti). Šiame albume skambanti Alinos Orlovos įrašyta daina „Sielos sala“ neseniai pasiekė radijo stotis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą