Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Vilniaus Mama Jazz“ festivalyje – džiazo legendų mokiniai ir su Adele grojęs būgnininkas

Mama Jazz Judita Bartoševičienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Mama Jazz Judita Bartoševičienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Lapkričio 15-18 dienomis festivalis „Vilnius Mama Jazz“ klausytojams siūlys keturias neprognozuojamos muzikos dienas. Užsienio žvaigždės ir Lietuvos talentai koncertuos Rusų dramos teatre, muzikos klube „Tamsta“, o festivalį užbaigs viešbutyje „Comfort Hotel“.

„Keturias neprognozuojamos muzikos dienas galima būtų suskirstyti pagal temas: pirma diena – klasikos, antra – kontrastų, trečia – energetinis kokteilis, o ketvirtą pavadinčiau svarbiausiąja“, – aiškino festivalio siela Mama Jazz Judita Bartoševičienė.

Festivalį lapkričio 15 d. Rusų dramos teatre pradės Azerbaidžano džiazo tėvu organizatorės pavadintas pianistas Salmanas Gambarovas su vokaliste Farida Mamedova. Vėliau klausytojai išgirs „Wallace Roney Quintet“.

„Šio kvinteto lyderis W.Roney yra Mileso Daviso mokinys ir pasekėjas, grojantis šios džiazo legendos dovanotu trimitu. Tai – šiemet sunkiausiai gautas mūsų kolektyvas“, – tikino Mama Jazz.

Lapkričio 16 d. „Vilnius Mama Jazz“ festivalis pratęs draugystę su prancūzais. Rusų dramos teatro scenoje pasirodys „John Albert Group“ ir „Francois Corneloup Trio“, kurie ne tik koncertuos, bet ir jauniesiems džiazo muzikantams praves meistriškumo dirbtuves Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA).

VIDEO: Chris Dave - Medley (Pt. 1)

Šeštadienį, lapkričio 17 d., neprognozuojamą koncertą žada muzikantų kvartetas „Chris Dave And The Drumhedz“.

„Būgnininkas Chrisas Dave'as dirbo kartu su garsiąja Adele, įrašinėjant jos albumą „21“, ir prisidėjo prie muzikanto Maxwello albumo „Black Summer' night“, kuris laimėjo „Grammy“ apdovanojimą. Manau, festivaliui didelė garbė pasikviesti tokio kalibro muzikantą į Lietuvą“, – intrigavo festivalio organizatorė.

Tą patį vakarą Rusų dramos teatre pasirodys ir Lietuvos džiazo dainininkės Viktorijos Pilatovič suburtas tarptautinis kvintetas – jame groja atlikėjai iš Lietuvos, Kamerūno, JAV, Graikijos ir Nigerijos.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Artūras Anusauskas
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Artūras Anusauskas

„Džiaugiuosi, kad festivalis labai remia Lietuvos džiazo muzikantus. LMTA Džiazo katedra labai jauna, iki šių dienų džiazas akademijoje turi nuolat kovoti už geresnes sąlygas darbui. V.Pilatovič – šią katedrą baigusi dainininkė, kuri nuo pirmų dienų atrodė labai perspektyvi ir motyvuota. Galimybė pasirodyti šiame festivalyje – didelis stimulas visiems esamiems ir buvusiems studentams“, – festivalį sveikino LMTA Džiazo katedros vedėjas doc. Artūras Anusauskas.

„Vilnius Mama Jazz“ scenoje sekmadienį, lapkričio 18 d., koncertuos buvęs LMTA studentas, o dabar – šios akademijos dėstytojas, pianistas Dmitrijus Golovanovas. Festivalio uždarymo kulminacija taps „Ravi Coltrane Quartet“ pasirodymas.

„Saksofonininkas Ravi Coltrane'as yra garsiojo Amerikos džiazo muzikanto Johno Coltrane'o sūnus. Ši garsi pasaulyje pavardė atlikėją ir slegia, ir įpareigoja – jam reikia dvigubai daugiau dirbti, nes visi jį lygina su tėvu, – pasakojo Mama Jazz. – Į mūsų festivalį jis atvažiuoja su savo kvartetu. Manau, toks svarus projektas labai tinka festivalio finalui.“ 

VIDEO: Ravi Coltrane Quartet - Zoe (fragm.)

Džiazo mėgėjai lapkričio 15, 16, 17 d. galės vakaroti muzikos klube „Tamsta“, kur pasirodys jauni ir perspektyvūs Lietuvos, Nyderlandų ir Suomijos džiazo muzikantai, o lapkričio 18 d. festivalis baigsis dūzgėmis „Comfort Hotel“, į kurias įėjimas nemokamas.

Daugiau informacijos apie festivalį ir jo programą čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą