Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje ir Klaipėdoje koncertuos Europoje pripažinti muzikantai

Rūta Lipinaitytė
LNF nuotr. / Rūta Lipinaitytė
Šaltinis: 15min
0
A A

Į Lietuvos nacionalinės filharmonijos sceną šį šeštadienį, balandžio 28 d., sugrįžta prieš metus čia koncertavę menininkai – itin sėkmingą karjerą nūdienos Europos muzikinėje panoramoje darantys dirigentas Aleksandaras Markovičius ir smuikininkė Rūta Lipinaitytė. Su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru parengtoje programoje skambės rusų ir armėnų kompozitorių kūriniai.

Koncerte bus atlikti itin virtuoziškos ir sudėtingos M. Balakirevo fortepijoninės fantazijos „Islamėjas“ versija orkestrui, A. Skriabino Antroji simfonija, kurioje menininkas jau prabyla savo liepsningąja filosofine muzikos kalba, bei savo tautos muzikinį lobyną ir foklorinį paveldą kūryboje naudojusio armėnų kompozitoriaus A. Chačaturiano Koncertas smuikui ir orkestrui. Balandžio 27 d. šią programą atlikėjai pristatys Klaipėdos koncertų salėje.

Koncerte solo griešianti Rūta Lipinaitytė, daugelio tarptautinių konkursų laureatė, ilgametė ansamblio „Kremerata Baltica“ narė, neretai pasirodo Lietuvoje kaip solistė ar su nuolatine kamerinės scenos partnere pianiste Indre Baikštyte (2001 m. jų duetas pasivadino „Domino duo“). R. Lipinaitytės veikla neatsiejama nuo orkestro „Kremerata Baltica“, jame smuikininkė groja nuo pat įkūrimo 1998 m., pasirodo ir kaip koncertmeisterė. Be to, ji yra „Kremerata Baltica“ seksteto narė. Kamerinę muziką ji grojo įvairių šalių koncertų salėse su M. Fedotova, G. Kremeriu, A. Mustonenu, A. Poschu, P. Sadlo. Kaip solistė R. Lipinaitytė griežė su Dresdeno, Brno ir Kataro filharmonijų, Lietuvos nacionaliniu simfoniniais orkestrais, „Kremerata Baltica“, Lietuvos, Šv. Kristoforo ir Talino kameriniais, LMTA ir EMTA simfoniniais kolektyvais, Tarptautiniu jaunimo orkestru Bukove (Vokietija).

Austrijai atstovaujantis serbų kilmės dirigentas Aleksandaras Markovičius eina vyriausiojo dirigento pareigas Brno filharmonijos simfoniniame orkestre. Su šiuo kolektyvu rengia pasirodymus Čekijoje ir užsienio šalių koncertų salėse, kaip antai Zalcburgo „Festspielhaus“, Budapešto Menų rūmuose, Graco „Stefaniensaal“, Linco „Brucknerhaus“, taip pat gastroliavo Japonijoje. Su Brno filharmonijos simfoniniu orkestru dirigentas yra pasirašęs kontraktą iki 2013–2014 m. koncertų sezono pabaigos.

Įvairiose Europos scenose A. Markovičius pasirodė su tokiais kolektyvais kaip „Wiener Symphoniker“, Berlyno „Konzerthausorchester“, Dresdeno „Philharmoniker“, Škotijos kamerinis orkestras. Jis nuolatos bendradarbiauja su RTVE „Orquesta Sinfonica“, Prahos simfoniniu orkestru FOK, Slovėnijos, Slovakijos, Štutgarto, Niurnbergo, Viurtembergo filharmonijų, Reino žemės-Pfalco valstybiniu filharmonijos simfoniniais, Vienos „Concert-Verein“, kameriniu orkestru „Spirit of Europe“, Vienos ir F. Liszto kameriniais orkestrais, taip pat su Kataro filharmonijos ir pagrindiniais Korėjos muzikų kolektyvais. Numatyti A. Markovičiaus debiutai su Halės „Staatskapelle“, Serbijos „Camerata“, Prahos kameriniu ir Prahos radijo simfoniniu. Maestro dažnai kviečiamas į tarptautinius muzikos renginius, 2008 m. dirigavo prestižinio festivalio „Wiener Festwochen“ pradžios koncerte, pasirodė Meklenburgo-Pomeranijos, Bratislavos, Murteno muzikos festivaliuose, Bad Kisingeno „Kissinger Sommer“, yra pakviestas diriguoti A. Dvořáko Prahoje bei Belgrado festivaliuose.

Beje, su Modestu Pitrėnu 2003-iaisiais jis pasidalijo pirmąją premiją ir aukso medalį prestižiniame Tarptautiniame G. Fitelbergo dirigentų konkurse Katovicuose (Lenkija).


 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą