TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje koncertuos kerinčio operos balso savininkė Tarja Turunen

Tarja Turunen
Koncerto organizatorių nuotr. / Tarja Turunen
Šaltinis: 15min
0
A A

Vienas pirmųjų 2012 metų koncertų Lietuvoje bus išies ypatingas. Sausio 17 dieną Vilniuje, „Forum palace“ koncertuos įspūdingo operinio vokalo atlikėja Tarja Turunen su roko grupe. Koncerto metu skambės populiariausios dainininkės solo kūrybos dainos, o taip pat hitai, kurie išgarsino Tarja Turunen su grupe „Nightwish“ visame pasaulyje. Tai bus vienintelis turo „What Lies Beneath – Final Tour 2012“ koncertas Lietuvoje.

Tarja Turunen kilusi iš Suomijos provincijos, o šiuo metu su vyru ir vadybininku gyvena Argentinoje. Besiskleidžiant jos, vienintelės iš visos šeimos pasirinkusios muzikinę karjerą, talentui, Tarja mokėsi keliose muzikos mokyklose ir studijavo garsioje Sibeliuso muzikos akademijoje. Dar paauglystėje jos išlavintu balsu gerėjosi tūkstantinės žiūrovų minios.

Ilgą laiką Tarja geriausiai buvo žinoma kaip suomių simfoninio roko muzikos grupės „Nightwish“ vokalistė. Būtent su šia grupe atėjo ir pasaulinis jos talento pripažinimas. Kartu buvo įrašyti septyni albumai, kuriuose išsiskyrė sunkiosios muzikos ir klasikinio operinio vokalo dermė, tapusi šios grupės vizitine kortele ir išgarsinusi ją visame pasaulyje. Tačiau T.Turunen ne tik lavino savo vokalinius įgūdžius neklasikinėje muzikoje su šia grupe, bet ir nuolat dalyvaudavo klasikinės muzikos festivaliuose.

Nors 2005-aisiais „Nightwish“ vis dar buvo savo kūrybinės šlovės apogėjuje, grupės gerbėjus netikėtai pasiekė žinia, kad Tarjos ir likusių muzikantų keliai išsiskiria. Netrukus grupė susirado naują vokalistę Anette Olzon, su kuria 2008 metais koncertavo ir Vilniuje. O T.Turunen sėkmingai tęsia solinę karjerą. Šiuo metu grupė „Tarja“ jau yra išleidusi tris studijinius albumus, jos diskografijoje yra aštuoni singlai, daugumai kurių yra nufilmuoti įspūdingi ir gerbėjų labai mėgiami video klipai. Naujausio studijinio albumo pasirodymo laukiama jau 2012 metais, kai baigsis paskutinį albumą „What Lies Beneath“ pristatantis pasaulinis turas. Jame dainininkę lydi ne viena ryški roko muzikos asmenybė.

Dėka T.Turunen vokalo išskirtinumo, jos balsas skamba ir kitų atlikėjų albumuose, įrašuose su simfoniniais orkestrais, vargonine muzika, kino filmų garso takeliuose, klasikiniuose festivaliuose. Taip pat pakankamai gerai žinoma jos veikla gretutiniuose projektuose, kur išryškėja Tarjos ne tik atlikėjos, bet ir kūrėjos talentas.

Antrasis, neseniai suburtas šalutinis projektas – “Outlanders”. Su juo Tarja jau pristatė naują titulinę dainą “Outlanders”, kurią sukurti ją įkvėpė brazilų lyrikas ir novelių kūrėjas Paulo Coelho, parašęs

Dramatišką ir kartu lyrišką Tarja Turunen balsą, kuris roko muzikai suteikia ypatingą išsskirtinumą, išgirsime 2012 m. sausio 17 d. koncerte Vilniuje, „Forum palace“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau