Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 17d. 10:34

Vilniuje – vieno įdomiausių šiandienos elektronikos kūrėjų Timo Heckerio koncertas

Timas Heckeris
Toddo Cole nuotr. / Timas Heckeris

Su kiekvienu nauju albumu kritikus ir gerbėjus aiktelėti priverčianti eksperimentinės elektroninės muzikos žvaigždė, kanadietis Tim Hecker atvyksta koncertuoti į Lietuvą. Unikalius garso pasaulius kuriantis kompozitorius, kurio vardas jau dabar linksniuojamas šalia tokių elektroninės muzikos legendų kaip Brian Eno, William Basinski ar Aphex Twin, gyvą pasirodymą spalio 23 d. surengs klube „Kablys“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Timas Heckeris į organišką visumą lieja analoginį ir skaitmeninį garsą, triukšmo purslus ir ambient harmonijas, vaiduoklišką klasikinių instrumentų skambesį bei elektriniais impulsais kuriamas atmosferas. Kone fiziškai apčiuopiamos kūrėjo kompozicijos ir išskirtinis braižas Timo Heckerio pelnė platų pripažinimą bei vietą geriausios visų laikų ambient muzikos topuose. Į savąjį sąrašą muzikos žurnalas „Pitchfork“ įtraukė net du Timo Heckerio albumus – 2013 metais išleistą „Virgins“ ir į pirmąjį dešimtuką patekusį 2006-ųjų „Harmony in Ultraviolet“.

Paskutinieji du Timo Heckerio albumai-dvyniai, tarsi yin ir yang vienas kitą papildantys „Konoyo“ ir „Anoyo“, įrašyti Tokijo budistų šventykloje ir yra įkvėpti japonų pasaulėžiūroje svarbios Ma sąvokos, žyminčios tuštumą ar erdvę tarp dviejų struktūrų. Šie albumai įrašyti drauge su japonų gagaku – tradicinio imperatoriškųjų rūmų ansamblio – muzikantais, panaudojant vėjo instrumentus. Šio bendradarbiavimo rezultatas – subtilus ir trapus skambesys, kuriame pauzei ir tuštumai tenka toks pats svarbus vaidmuo kaip ir garsui.

Organizatorių nuotr./Timas Heckeris
Organizatorių nuotr./Timas Heckeris

Išskirtinėmis idėjomis pasižymi ir ankstesni Timo Heckerio darbai. Pavyzdžiui, kartu su Islandijos choru įrašytas ir 2016 metais išleistas „Love Streams“ nagrinėja žmogaus balso transcendentalumą auto-tune technologijų amžiuje. Tuo metu 2013-ųjų „Virgins“ pianino, pučiamųjų instrumentų ir sintezatorių pagalba kompozitorius kuria išsiderinusią muzikinę abstrakciją, tikrinančią atminties ir iliuzijos ribas.

Timas Heckeris per savo muzikinę karjerą yra išleidęs ne tik dešimtį solinių įrašų, bet ir dirbęs drauge su tokiais kompozitoriais kaip Ben Frost, Johann Johannsson, Daniel Lopatin (Oneohtrix Point Never), Aidan Baker. Atlikėjo muziką leidžia tokios prestižinės nepriklausomos įrašų kompanijos kaip „Kranky“ ar „4AD“.

Timo Heckerio koncertas klubo „Kablys“ didžiojoje salėje įvyks kitą trečiadienį – spalio 23 d. Siekiant sukurti geriausias sąlygas kontempliatyvios ir meditatyvios Timo Heckerio muzikos klausimui koncerto vietos bus sėdimos. Kanadietį apšildys lietuvių elektroninės muzikos kūrėjas „Fume“. Pigesnius išankstinius bilietus į Timo Heckerio koncertą galima įsigyti internete.

Temos: 2 Muzika „Kablys“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/