Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 7d. 16:29

Virgilijus Noreika: Leipcigo „Gewandhauso“ orkestro koncerto negalima praleisti!

Virgilijus Noreika
M.Raškovskio nuotr. / Virgilijus Noreika

„Jūs įsivaizduokit: atvažiuoja „super“ pasaulinio lygio orkestras. Aš tikrai eisiu pasiklausyti jo muzikavimo, jo grojimo, jo skonio. Manau, kad tokios progos Vilniuje negalima praleisti, – apie legendinio Leipcigo „Gewandhauso“ orkestro koncertą rugpjūčio 28 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT) atsiliepė legendinis Lietuvos tenoras Virgilijus Noreika. – Aš ir mano šeima būsime tame koncerte, kviečiu ir jus.“

Garbiajam operos maestro atitaria garsūs Lietuvos dirigentai ir net elektroninę muziką kuriantis kompozitorius Gintaras Sodeika: „Sutikti, pamatyti tokio lygio meistrus, palytėti ausimi jų muzikavimo tradiciją ir meistriškumą, kiekvienam muzikos „gourmet“ yra tikra šventė. O ir apskritai kiekvienos šalies koncertų salėse jaustųsi didelis pakylėjimas, apsilankius šiam orkestrui“. 

Dirigentas, LNOBT Muzikos vadovas Robertas Šervenikas žavisi daugiau nei 200 metų trunkančia Leipcigo „Gewandhauso“ orkestro istorija, suteikusia kolektyvui tvirtų europinės aukštosios muzikos kultūros pagrindų. Drauge dirigentui imponuoja orkestro kūrybingumas, ėjimas į priekį: „Šis orkestras, kaip dabar sakoma, yra vienas iš Vokietijos prekės ženklų. Ne tik Leipcigo, bet ir visos šalies. Savo ypatingais, viso pasaulio melomanams puikiai pažįstamais įrašais ir unikalia istorija „Gewandhauso“ orkestras garsina savo miestą ir kraštą visame pasaulyje. Labai džiugu, kad mes kasmet galime išgirsti tokio lygio orkestrų savo teatre.“

Neeilinius susitikimus su simfoninės muzikos grandais LNOBT scenoje vardina ir Modestas Pitrėnas, simfoninės muzikos, operos ir baleto dirigentas, Latvijos nacionalinės operos Muzikos vadovas.

„Kiekvienas susitikimas su tokio rango kolektyvu, be abejonės, praturtina. Praėjusiais sezonais klausėmės Londono, Niujorko, Pitsburgo, Marijos teatro simfoninių orkestrų, taigi, galime įsivaizduoti, kokio tai yra mąsto muzikai, koks įkvėpimas juos lydi scenoje, kokios didingos asmenybės stovi prie pulto“, – mintimis dalijosi dirigentas.

Pasak M. Pitrėno, Leipcigo „Gewandhausas“ yra vienas paskutinių Europos mohikanų, „dar turinčių savotišką orkestro dirigento kaip asmenybės – senovinio sukirpimo orkestro vadovo – įvaizdį“. Vilniuje orkestro programai diriguosiantis Riccardo Chailly „statomas į plejadą tų dirigentų, kurie vadinami kultiniais. Dėl to ir šis orkestras kartais vadinamas „Chailly orkestru“, nes jis formavo dabartinį orkestro skambesį, garsą.“

Lietuvos muzikai vardija ir tuos legendinius garsiuosius, kurie dirigavo Leipcigo orkestrui iki R. Chailly – Italijos Didžiojo karininko ordino ir Nyderlandų karalienės Beatričės Liūto ordino riterio, o įspūdingą sąrašą pradeda žymus XIX a. kompozitorius Felixas Mendelssohnas-Bartholdy, pirmasis pradėjęs diriguoti su batuta rankoje.

Leipcigo „Gewandhauso“ orkestro koncertą rengia Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, „Vilniaus festivaliai“, Vilniaus miesto savivaldybė. Generalinis rėmėjas – „Bosca“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas