Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugpjūčio 8d. 12:21

Visaginas vėl laukia kaubojiškos muzikos gerbėjų

Virgis Stakėnas festivalyje „Visagino country“
Asmeninio albumo nuotr. / Virgis Stakėnas festivalyje „Visagino country“

Jau aštuonioliktą kartą rugpjūčio 13–14 dienomis visi kantri muzikos gerbėjai turėtų būti ne kur kitur, o Visagine. Čia vyks Tarptautinis muzikos festivalis „Visagino country“. Jis gyvuoja nuo 1991 metų ir, ko gero, galėtų pretenduoti į Lietuvos rekordų knygą, kaip vienintelis festivalis šalyje, prasidėjęs kartu su nepriklausomybės atkūrimu ir tebevykstantis iki šiol.

Festivalio signatarai: žinomas muzikos autorius ir atlikėjas Virgis Stakėnas, kuriam pirmajam kilo kantri muzikos festivalio Lietuvoje idėja, Kultūros ministerijos darbuotojai Edmundas Žalpys ir Sigitas Morkūnas. Ketvirtasis žmogus – Elena Čekienė, „kantri vietininkas“ Sniečkuje (taip tada vadinosi Visaginas... Festivalis davė pradžią miesto vardui?.. Unikalu). Nuo 2011 m. balandžio ilgametė festivalio prezidentė, išrinkus ją Visagino savivaldybės mero pavaduotoja, perleido pareigas dukrai Rūtai. Nuo 16 metų Rūta Čekytė buvo geriausia pagalbininkė organizuojant festivalį – galima sakyti, kad užaugo ir subrendo kartu su festivaliu – tikisi ir dabar susitvarkysianti su užgriuvusia atsakomybe. Neslepia, kad ją ir padrąsina, ir jai pagelbėja mamos palaikymas bei įvairūs patarimai.

Nuo 1991 m. keitėsi festivalio ruošime dalyvavę žmonės, bet pagrindiniai organizatoriai liko visaginiečiai. Nuo 1997 m. pirmą kartą į pagalbą buvo pakviesta kauniečių „Miesto šventė“. Taip jau keturioliktą festivalį bendrai organizuoja „Visagino country“ centras ir viešoji įstaiga „Miesto šventė“ .

Visagino country archyvo nuotr./Visagino country.
„Visagino country“ archyvo nuotr./„Visagino country“.

Per tuos metus aibė muzikantų beveik iš visų Europos šalių, JAV ir Kanados, Naujosios Zelandijos, Australijos aplankė festivalį. Jame žibėjo ir pasaulinio garso, ir mažiau žinomos kantri muzikos žvaigždės. Bet, juk svarbiausia ne tai – svarbiausia, kad festivalis gyvuoja, kad rugpjūčio mėnesį Visaginą apninka laisva prerijų dvasia. Dvi dienas ir naktis Visaginas tampa kantri muzikos sostine, lietuviškuoju laisvų sielų Vudstoku.

Festivalyje ir šiemet netrūks veiksmo. Patyrusios, nors ir jaunos, kantri grupės iš Klaipėdos „Vixva“ koncertas prie „Domino“ prekybos centro taps ankstyvuoju festivalio šaukliu. Festivalio vartai – tradicinis motorizuotas festivalio dalyvių ir svečių paradas Visagino miesto gatvėmis. Naujoji jaunoji festivalio prezidentė kviečia visus baikerius, pabalnojus, metalinius žirgus, vėjeliu apskrieti miestą ir paskelbti festivalio pradžią. Vos tik kolona sugužės į stadioną, sceną užvaldys jaunieji kantristai. Prasidės vaikų ir jaunimo projekto „Kantri viltys“ koncertas. Irgi tradicija – ir jau 11-tus metus. Projekto vadovė, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro „Remido“ studijos vadovė Loreta Stasytytė. Jaunieji kantristai pradės ir antrosios dienos koncertą rugpjūčio 14 d. pasirodys dainorėliai ir šokėjėliai iš Vilniaus, Kauno, Mažeikių, Visagino ir kt. Lietuvos miestų.

Rugpjūčio 14 d. nuo 15 val. stadioną valdys Lietuvos kantri klubai. Visagino kantri klubas ne tik muzikuos ir kvies visus norinčius dainuoti kantri dainas, bet virs ir visus vaišins kantri pietumis. Miestų kantri klubai organizuos piešinių konkursą „Vaikai piešia kantri“, mokys linijinių šokių žingsnių. Veiks atrakcionų parkas, bus galima pažaisti dažasvydį, atsigaivinti gėrimais, paragauti lietuviškų ir kitų šalių virtuvės patiekalų. Ir, žinoma, mugė: dar neturintys skrybėles – galės čia išsirinkt. Ir ne tik ją...

Baigiant, į dangų kils šventiniai fejerverkai, skirti festivaliui ir Visagino miestui – 2011-ųjų festivalis tradiciškai skiriamas bronzinio Supermiesto 36-tajam gimtadieniui. Ir vėl skambės festivalio himnas – „Seni draugai“, kurį, drauge su Virgiu Stakėnu, jau aštuonioliktą kartą trauks kaip visada – visas stadionas.

Atvažiuok ir Tu, pajusk tą laisvės pojūtį, užsikrėsk kantri muzikos virusu ir skrisk su juo visą likusį gyvenimą. Tavęs čia laukia. Ir artistai, ir organizatoriai.

Daugiau informacijos www.visaginocountry.lt

Visagino country archyvo nuotr./Festivalis Visagino country
„Visagino country“ archyvo nuotr./Festivalis „Visagino country“

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos