Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 21d. 13:59

Zita Bružaitė: laureatė prie mikrofono

Zita Bružaitė
Liutauro Paškevičiaus nuotr. / Zita Bružaitė

Vasario 6 d. Vilniaus muzikos klube „Tamsta“ vyks koncertas „Penktame aukšte“, kuriame skambės Zitos Bružaitės dainos. Tai išskirtinė galimybė išgirsti pačios kompozitorės gyvai atliekamas savo dainas. Koncerte taip pat dalyvaus dainininkė Vytautė Pupšytė ir instrumentinis ansamblis – Kęstutis Pavalkis (klavišiniai), Eglė Janauskaitė (fleita), Chris Ruebens (gitara), Denis Murašov (kontrabosas), Gediminas Augustaitis (perkusija). Vakaro programą pristatys ir kompozitorę kalbins muzikos kritikė, renginių ir radijo laidų vedėja Rasa Murauskaitė, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Zita Bružaitė šiais metais pelnė Lietuvos nacionalinę kultūros ir meno premiją už muzikos universalumą ir emocinį atvirumą. Tai kompozitorė, kurianti įvairiausių žanrų muziką. Parašyti ji gali viską – operą, simfoniją, muziką teatro spektakliui ar tiesiog dainą. Vienos dainos yra puošnios ir tai atsispindi fortepijono partijoje, kitos – asketiškos, kurių melodiją gali sudaryti keturi garsai. Klausant jos kūrinių galima išgirsti džiazo, liaudies, romantinės, šiuolaikinės ir net Tolimųjų Rytų muzikos motyvų.

Koncerto metu „Tamstos“ scenoje ir išgirsite dainas iš šio leidinio bei jį papildančios kompaktinės plokštelės.

Visai neseniai Lietuvos muzikos informacijos centras išleido kompozitorės Zitos Bružaitės dainų rinkinį „Penktame aukšte“ – natas bei kompaktinę plokštelę. Leidinio pavadinimas „Penktame aukšte“ – ne veltui toks. Keletas dainų iš tikrųjų buvo sukurtos kompozitorei gyvenant penktame aukšte. „Nesvarbu, kad tikslių sukūrimo metų nepamenu, bet nutuokiu, kokios dainelės buvo tuomet apsilankiusios penktame aukšte. Tai – „Vyturėlis“, „Bus ruduo“ ir kitos. Be to, leidinio pavadinimas dar atspindi ir tam tikrą atsiplėšimą nuo žemės kuriant. Gal iki dangaus ir nepakylama, bet iki penkto aukšto – beveik visada“, – taip savo mintis apie leidinio pavadinimą pristato jų autorė.

Ryčio Šeškaičio nuotr./Vytautė Pupšytė
Ryčio Šeškaičio nuotr./Vytautė Pupšytė

Koncerto metu „Tamstos“ scenoje ir išgirsite dainas iš šio leidinio bei jį papildančios kompaktinės plokštelės. Tarp jų ir visiškai naujos, 2019 m. sukurtos, kompozicijos: „O koks dangus gilus“ (ž. M.Martinaičio), „Gervės“ (ž. M.Vainilaičio), „Popieriniai žmogeliai“ (ž. S.Gedos), „Pienės“ (ž. L.Degėsio), „Miglotas vakaras“ (ž. M.Vainilaičio). Vienose dainose kompozitorė naudoja vaikams skirtus eilėraščius, kitose – sudėtingesnę poeziją, kuri labiau suprantama suaugusiųjų pasauliui, tad koncertas skirtas įvairaus amžiaus klausytojams.

LMIC nuotr./Natų leidinys ir CD
LMIC nuotr./Natų leidinys ir CD

Natų rinktinės „Penktame aukšte“ leidybai ir pristatymo koncertui dalinį finansavimą skyrė Lietuvos kultūros taryba. Koncerto partneris – muzikos klubas „Tamsta“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas