Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 lapkričio 26d. 12:38

Kryžkalnyje atidarytas Kęstučio apygardos partizanų memorialas

kryzkalnyje-atidengtas-ir-pasventintas-kestucio-apygardos-partizanu-memorialas
kryzkalnyje-atidengtas-ir-pasventintas-kestucio-apygardos-partizanu-memorialas
Sekmadienį Raseinių rajone, Kryžkalnyje atidengtas ir pašventintas Kęstučio apygardos partizanų Memorialas. Partizanų atminimo įamžinimo sumanytojas – Kunigas a.a. Alfonsas Svarinskas – buvęs partizanas, tremtinys ir 22 metus kalėjęs dėl politinių pažiūrų.

Pranešime žiniasklaidai rašoma, kad nuo projekto parengimo iki jo įgyvendinimo praslinko 10 metų. Memorialo kompozicinę struktūrą sudaro 3 plastiniai formantai:

  1. Pagrindinė traukos ašis – laiptų tiesi linija, kylanti į 25 metrų kalvą ir orientuota vakarų kryptimi.

  2. Viršutinė terasa – mažųjų architektūros formų – betoninių blokų, tarsi pravėrusių žemės paviršių, kompozicija su 1137 žuvusiųjų partizanų pavardėmis ir slapyvardžiais, Kęstučio apygardos rinktinėmis ir 7 apygardos vadų duomenų tekstais.

  3. Vertikalus akcentas – 15 metrų aukščio lauko koplyčia su 19 metrų aukščio nerūdijančio plieno kryžiumi – simbolizuojantys amžiną veržimąsi, tikėjimą, bet kartu ir rimtį, pagarbą žuvusiems už Lietuvos laisvę.

Memorialo architektės Virginija Bakšienė ir Dominyka Usonienė, konstruktorius Paulius Kliukas, statybininkai - Saulius Matelis, Renatas Lekečinskas, Stasys Bružas ir Gediminas Bružas.

Nors Memorialą gaubė lengvas kelių laipsnių šaltukas, ore tvyrojo dulksna, o pamiškėje medžiai buvo pasipuošę balta šarma – į kalną nepertraukiama grandine kopė suvažiavę į iškilmingas apeigas žuvusiųjų partizanų giminės, Šv. Mišias aukosiantys Kauno arkivyskupas Sigitas Tamkevičius ir Panevėžio vyskupas Jonas Kauneckas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

07:38
00:50
01:14

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°