Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 03 31, 10:40

Kultūros ministerija grįžta prie įprastinės kūrybinių prastovų išmokų meno kūrėjams skyrimo tvarkos

Kultūros ministerija informuoja, kad nuo balandžio 1 d. grįžtama prie įprastinių, prieš COVID-19 pandemiją galiojusių kūrybinių prastovų išmokų meno kūrėjams skyrimo sąlygų ir mokėjimo tvarkos, rašoma ministerijos pranešime spaudai.
Kultūros ministerija
Kultūros ministerija / Kultūros ministerijos nuotr.

Tos sprendimas priimtas atsižvelgus į gerėjančią pandemijos situaciją ir tai, kad pakoregavus Vyriausybės nutarimą „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo“ nebėra taikomi esminiai apribojimai lankytis kultūros įstaigose, teikti kultūros paslaugas ir (ar) organizuoti kultūros renginius.

Grįžus prie ankstesnės tvarkos kūrybinės prastovos išmoka (minimaliosios mėnesinės algos dydžio) bus mokama 3 mėnesius, o nauja kūrybinės prastovos išmoka bus skiriama praėjus metams nuo skirtos kūrybinės prastovos išmokos mokėjimo pabaigos.

Išmoka bus skiriama tuo atveju, jeigu meno kūrėjas neturi sąlygų vykdyti meno kūrybos ir (ar) jos rezultatų sklaidos ir jo pajamų pagal individualiai sudarytas autorines ar atlikėjų intelektinių paslaugų sutartis, kolektyvinio autorių teisių ir gretutinių teisių administravimo organizacijų suteiktas licencijas, iš individualios veiklos gautų pajamų, su darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais susijusių pajamų, taip pat kitų pajamų, įskaitant valstybinio socialinio draudimo išmokas, iš Garantinio fondo mokamas išmokas, mokslinei, kūrybinei veiklai skirtas ar kitų veiklos sričių stipendijas, gautų per paskutinius 3 mėnesius iki kūrybinės prastovos atsiradimo laikotarpio, suma nesudaro atitinkamų metų Vyriausybės patvirtintų 6 minimaliųjų mėnesinių algų dydžio sumos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą