Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 27d. 09:19

Lietuvos kino industrija kviečiama į antruosius šiais metais mokymus apie seksualinio priekabiavimo prevenciją

Lietuvos kino centras
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Lietuvos kino centras

Pernai inicijavęs seksualinio priekabiavimo paplitimo Lietuvos kino industrijoje tyrimą, Lietuvos kino centras tęsia misiją kalbėti ir šviesti industriją šia tema.

Lapkričio 13 dieną rengiami praktiniai mokymai „Seksualinio priekabiavimo prevencija Lietuvos kino industrijoje: matyti, žinoti, veikti“. Tai antrasis toks edukacinis renginys šiemet, jis skirtas nedidelei dalyvių grupei, rašoma pranešime žiniasklaidai.

2019 m. atliktas tyrimas parodė, kad seksualinis priekabiavimas yra gana plačiai paplitusi, bet ne visuomet atpažįstama praktika. Su juo teigę susidūrę net 24–41 proc. kino industrijoje dirbančių respondentų.

Devyni iš dešimties apklausos apklaustųjų sutiko, kad priekabiautojams turėtų būti taikomos paveikios sankcijos ir užtikrinama seksualinio priekabiavimo prevencija.

Siekiant atliepti šį Lietuvos kino industrijos bendruomenės poreikį, vienos dienos trukmės mokymuose bus kalbama apie seksualiniam priekabiavimui prielaidas kuriantį kontekstą, ugdomi praktiniai atpažįstamumo ir gebėjimo reaguoti į nepageidaujamą elgesį įgūdžiai.

Mokymuose bus apžvelgtos seksualinio priekabiavimo ištakos, aptartos saugios darbo aplinkos Lietuvos kino industrijoje kūrimo galimybės ir teisinis reglamentavimas.

Mokymus ves Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė, teisės ir advokacijos ekspertė Birutė Sabatauskaitė ir Lygių galimybių plėtros centro ekspertė Dr. Margarita Jankauskaitė.

Mokymai „Seksualinio priekabiavimo prevencija Lietuvos kino industrijoje: matyti, žinoti, veikti“ vyks lapkričio 13 d., 10:00–17:00 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Dalyvių skaičius iki 10 asmenų, registracija vyksta iki lapkričio 11 d. el. paštu: d.butnoriute@lkc.lt. Mokymų organizatoriai įsipareigoja užtikrinti saugumo reikalavimus ir saugius atstumus.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/