Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 12d. 16:35

M.Kvietkauskas ėmėsi tvarkyti savo pirmtakės parengtą dešimtmečio kultūros strategiją

Mindaugas Kvietkauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Mindaugas Kvietkauskas

Kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko vadovaujama darbo grupė antradienį pradėjo konsultacijas dėl Lietuvos kultūros strategijos „Kultūra 2030“ tobulinimo. Pranešime skelbiama, kad antradienį tartasi su kultūros paveldo specialistais, artimiausiu metu numatomos konsultacijos dėl kitų strategijos projekte keliamų klausimų su įvairių kultūros sričių atstovais.

Kultūros strategiją pernai pristatė buvusi ministrė Liana Ruokytė-Jonsson. Ji gruodį spaudos konferencijoje teigė, jog pagrindinis strategijoje įvardijamas tikslas – „įtrauki kultūra atvirai visuomenei ir gyventojų gerovei“. Strategija apima tris pagrindines kryptis: „subalansuotą ir integralią kultūros politiką“,“ „kūrybingą asmenybę ir stiprios tapatybės visuomenę“ bei „ekonominę vertę kuriančią kultūrą“. Sausį naujasis kultūros ministras M.Kvietkauskas pareiškė, kad strategija buvo parengta skubotai.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Liana Ruokytė-Jonsson
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Liana Ruokytė-Jonsson

M.Kvietkauskas laikosi pozicijos, kad strateginiai kultūros srities dokumentai turi būti rengiami ir aktualūs klausimai sprendžiami vykdant atvirą diskusiją su kultūros bendruomene. Konsultacijų dėl kultūros strategijos tikslas – rasti sutarimą su kultūros bendruomenės atstovais ir pagal pateiktus siūlymus detalizuoti strategijos kryptis. Galutinį Lietuvos kultūros strategijos „Kultūra 2030“ projektą numatoma parengti antrąjį šių metų ketvirtį.

Strategija „Kultūra 2030“ apibrėš artimiausio dešimtmečio kultūros srities pokyčių ir jų poveikio Lietuvos gyventojams esminių nuostatų visumą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:37
01:19
02:26