Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 5d. 15:20

Ministerija prašo VPT pakartotinai įvertinti pirkimus, susijusius su Gedimino kalnu

Gedimino kalno tvarkymo darbai
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Gedimino kalno tvarkymo darbai

Kultūros ministerija pakartotinai prašo Viešųjų pirkimo tarnybos (VPT) atlikti Lietuvos nacionalinio muziejaus (LNM) įvykdyto viešojo pirkimo, Gedimino kalno tvarkybos darbų sutarties ir kitų dokumentų patikrinimą.

„Kultūros ministerija prašo atlikti tokį patikrinimą ir įvertinimą, nes būtina užtikrinti, kad, likviduojant ekstremaliojo įvykio priežastis ir padarinius, valstybės biudžeto lėšos būtų naudojamos skaidriai ir efektyviai“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.

Ministerija sprendimą dėl pakartotinio pirkimų patikrinimo priėmė reaguodama į lrytas.lt skelbtą informaciją, kur abejojama LNM organizuotu Gedimino kalno tvarkybos darbų projektavimo, projekto vykdymo priežiūros paslaugų ir rangos darbų viešojo pirkimo skaidrumu.

Vyriausybė dėl nuošliaužų nuniokoto sostinės Gedimino kalno būklės gruodžio 30-ąją paskelbė ekstremalią situaciją valstybės mastu.

Gruodį spaudos konferencijos metu kultūros viceministras Renaldas Augustinavičius tikino, kad visos šešios matomos kalno nuošliaužos yra beveik sutvarkytos, tačiau nuošliaužų rizika išlieka. Be to, dėl nuošliaužų kyla pavojus Aukštutinės pilies liekanoms.

Gedimino kalnui tvarkymui planuojama skirti apie 9 mln. eurų, tačiau lėšų gali prireikti ir daugiau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:25
01:10:33
01:21

Esports namai

URBAN˙/