Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 vasario 15d. 15:52

Profesorius Liudas Mažylis: „Kelią mums parenka aukštesnės jėgos“

Liudui Mažyliui suteiktas VDU garbės profesoriaus vardas
Aliaus Koroliovo / 15min nuotr. / Liudui Mažyliui suteiktas VDU garbės profesoriaus vardas
„Mintys nuklysta į antrąjį mūsų valstybės šimtmetį, kuris prasidės jau rytoj, po pietų. Tikėkimės, kad jis bus ramus ir ateityje mums nebereikės atkurti savo nepriklausomybės. Ją iškovojome ilgiems šimtmečiams“, – sakė profesorius Liudas Mažylis. Ketvirtadienį Kaune jam įteiktos  Vytauto Didžiojo universiteto  (VDU) Humanitarinių mokslų Garbės profesoriaus vardo regalijos.

Pilnutėlėje VDU salėje paminėta ne tik Lietuvos Valstybės atkūrimo diena ir valstybingumo šimtmetis, tačiau ir universiteto gimtadienis, vyko iškilmingas Senato posėdis.

Svečius pasveikino VDU Tarybos pirmininkas, prezidentas Valdas Adamkus. Jo sveikinimas buvo parodytas ekrane.

Kadenciją baigęs prezidentas susirinkusiuosius sveikino dviem progom – valstybės šimtmečio ir universiteto gimtadienio.

„Kaunas man yra ypatingas. Čia aš gavau ne tik puikų bendrąjį išsilavinimą, bet ir laisvės pamokas.

Lietuvos Nepriklausomybės Aktas buvo pasirašytas Vilniuje, tačiau realybe virto Kaune“, – sakė V.Adamkus.

Vėliau trumpai pristatyta universiteto istorija, kurios pradžia sutapo su Lietuvos valstybingumo gimimu. 1918 metų vasario 16 dieną paskelbus nepriklausomybę, Lietuvos šviesuomenė vienu svarbiausių uždavinių laikė įkurti lietuvišką universitetą. 1930 m., minint kunigaikščio Vytauto Didžiojo 500 metų mirties sukaktį, Lietuvos universitetui Kaune suteiktas Vytauto Didžiojo universiteto vardas.

Daugiausiai dėmesio šventiniame renginyje skirta VDU dėstytojui Liudui Mažyliui, o Garbės profesoriaus vardo regalijos jam įteiktos aidint garsiems plojimams.

Senato sprendimas dėl Garbės profesoriaus vardo suteikimo iškilmingai perskaitytas dviem kalbomis – lietuvių ir lotynų.

„Jausmas priimti regalijas – nenusakomas, o džiaugsmas – gal net perteklinis. Mums tik atrodo, kad mes savo rankom nuveikiam įvairius darbus. Bet padeda mums nepažįstamos aukštesnės jėgos, kurios parenka mums kelią“, – kalbėjo L.Mažylis.

VDU įvertinimas L.Mažyliui skirtas už nuopelnus Lietuvos istorijai, Vokietijoje suradus istorinį dokumentą – 1918 m. vasario 16 d. nutarimą dėl nepriklausomos Lietuvos valstybės atstatymo, ilgalaikį mokslinį ir pedagoginį darbą ir universiteto vardo garsinimą.

Šventinio renginio metu fojė pristatyta ir ką tik iš spaustuvės atvežta Liudo Mažylio knyga „99 metai po įvykio“. Tai – literatūrinis istoriko debiutas, o žanrą autorius vadina „veiksmo dokumentika“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:20
01:17
02:19

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°