Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 14d. 15:59

Teismas dėl neužtikrintų teisių panaikino VTEK sprendimą dėl G.Kėvišo

Gintautas Kėvišas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Gintautas Kėvišas

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) trečiadienį neskundžiamu sprendimu panaikino Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą dėl buvusio Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovo Gintauto Kėvišo tarnybinės etikos pažeidimo.

VTEK sprendimą teismas panaikino kaip pažeidžiantį pareiškėjo teises į tinkamą teisinį procesą, pranešė teismas.

Jo nutartyje nurodoma, kad VTEK, priimdama sprendimus, turinčius reikšmingą įtaką ir asmeniui galinčius sukelti įvairaus pobūdžio pasekmes, savo veikloje privalo užtikrinti asmenų teisę į tinkamas procedūras. O G.Kėvišas, pasak teismo, nebuvo tinkamai informuotas apie VTEK atliekamą tyrimą, tokiu būdu neužtikrinta jo teisė būti išklausytam, jis negalėjo tinkamai ir veiksmingai pareikšti savo nuomonę, paaiškinti reikšmingas aplinkybes.

LVAT taip pat pabrėžė, kad buvusio Lietuvos operos ir baleto teatro vadovo klausimą „dėl tarnybinės etikos pažeidimo išnagrinėjo institucija, kurios narių (pirmininko) skyrimo aplinkybės, pozicijos nenuoseklumas, tyrimo eiga nesudarė nepriklausomos ir nešališkos institucijos įspūdžio, taigi institucija neatitiko nepriklausomumo ir nešališkumo reikalavimų“.

„Išplėstinė LVAT teisėjų kolegija, akcentavusi tai, jog VTEK, kaip viešojo administravimo subjektui yra keliami skaidrumo, nešališkumo ir objektyvumo reikalavimai, konstatavo, jog Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymo nesilaikymas ir neteisėtas VTEK pirmininko įgaliojimų atlikimas pareiškėjo pažeidimo tyrimo VTEK metu, papildomos aplinkybės dėl institucijos neatitikimo nepriklausomumo ir nešališkumo reikalavimams, taip pat tai, kad buvo pažeista pareiškėjo teisė būti išklausytam, suponuoja tai, jog VTEK sprendimo panaikinimas yra būtina ir adekvati pareiškėjo pažeistų teisių gynimo priemonė“, – rašoma teismo pranešime.

Šis Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.

Šį sprendimą priėmė išplėstinė penkių LVAT teisėjų kolegija: Arūnas Sutkevičius, Veslava Ruskan, Dalia Višinskienė, Arūnas Dirvonas
ir Dainius Raižys.

G.Kėvišas supainiojusiu viešuosius ir privačius interesus VTEK buvo pripažintas, nes sprendė klausimus, susijusius su sūnaus bendrove „Riverside music LTD“ ir su savo kita darboviete „Vilniaus festivaliai“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai