Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 11d. 00:03

Valstybiniai muziejai kvies juose lankytis nemokamai

Kultūros ministerija
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kultūros ministerija

2019 metais Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai 12 sekmadienių lankytojus priims nemokamai. Taip tikimasi, kad muziejuose apsilankys daugiau šeimų. Tačiau kai kurių vadovai abejoja, ar sekmadieniais, o ypač vasarą ar pavasarį, juos užplūs lankytojai.

2018 metais nemokamai muziejus lanko tik mokiniai. Kultūros ministerija nusprendė, kad kitais metais jai pavaldūs muziejai paskutinį mėnesio sekmadienį nemokai priims visus – taip juose Lankytis bus patogiau šeimoms.

Dabar sekmadieniais nedirbančio Maironio lietuvių literatūros muziejaus vadovė Aldona Ruseckaitė sako, abejojanti, ar nemokamais sekmadieniais užplūs lankytojai – senjorus muziejus ir taip nemokamai kviečia lankytis paskaitose, o šeimos su vaikais gali ateiti šeštadieniais, kai vyksta ekskursijos.

„Sekmadieniais, ypač vasarą, tikrai neateis, užtat, kad vasarą jauni tėveliai su vaikais važiuoja į gamtą, keliauja, dabar labai madinga keliauti po Lietuvą, gali ateiti žiemos, rudenio laikotarpiu. Šiaip jau labai įdomu bus po metų paskaičiuoti tą 12 sekmadienių ir pažiūrėti“, –

Kultūros ministerija ragina ir kitus muziejus, priklausančius, pavyzdžiui, savivaldybėms, 12 sekmadienių per metus atverti duris nemokamai. Kauno valdininkai sako dar galvojantys, kurią savaitės dieną tai daryti.

Žadama, kad už bilietus negautos pajamos bus kompensuojamos iš biudžeto, tam numatyta daugiau kaip pusė milijono eurų.

Lrt.lt
Temos: 2 Muziejus Kultūra

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas