Dabar populiaru
15min ŽIŪRĖK
Publikuota: 2015 vasario 17d. 15:59

10 renginių Vilniaus knygų mugėje, kuriuos verta aplankyti

Vilniaus knygų mugė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vilniaus knygų mugė

Likus vos porai dienų iki Vilniaus knygų mugės tūkstančiai skaitytojų planuoja, kokius renginius aplankys šiemet. Programoje numatyta daugiau nei keturi šimtai įvykių, kurie išsidėstys dar didesnėje erdvėje – duris atvers papildoma, 2-oji „Litexpo“ parodų salė, kurioje šurmuliuos premjerinė „Muzikos salė“ su plačia koncertine programa. Siekiant nepaklysti tarp renginių, knygų mugės rengėjai rekomenduoja apskaičiuoti savo jėgas ir iš anksto pastudijuoti programą.

Ne paslaptis, jog daugiausia lankytojų mugę aplanko šeštadienį, tad norint apeiti leidėjų stendus, bukinistų pasažą ir neskubant įsigyti knygų, patariama atvykti ketvirtadienį ar penktadienį, pagrindiniai svečiai su skaitytojais įprastai susitinka penktadienį ir šeštadienį, o sekmadieniais programa tradiciškai orientuota į šeimas. Neskubančių melomanų patogumui penktadienį ir  šeštadienį „Muzikos salė“ veiks ilgiau už kitas mugės erdves – iki 22 val. 

Kultūrinės programos organizatoriai dalinasi renginiais, kurių nevertėtų praleisti:

Susitikimas su Michailu Šiškinu, romanų „Veneros plaukas“ ir „Laiškų knyga“ autoriumi

Šeštadienį, vasario 21 d. 17 val. konferencijų salė 5.1 

Į susitikimą pakvies Michailas Šiškinas – ko gero, garsiausias rusų rašytojas, gyvenantis ne Rusijoje. Rašytojo romanai išversti beveik į 30 kalbų, Lietuvos skaitytojams jis  pažįstamas kaip romanų „Laiškų knyga“ ir „Veneros plaukas“ autorius. Kūriniai pelnė svarbiausias Rusijos literatūros premijas. Su M. Šiškinu kalbėsis K. Kaupinis.

Akcijos „Metų knygos rinkimai 2014“ apdovanojimai

Sekmadienį, vasario 22 d., 14 val. forumas-LRT studija

„Metų knygos rinkimai“ vyksta kasmet nuo 2005 m. Akcija prasideda rudenį ir tęsiasi iki Vilniaus knygų mugės. Skaitytojai iš ekspertų pasiūlytų knygų balsuodami renka Metų knygas keturiose kategorijose: knygos suaugusiesiems, poezijos, paauglių ir vaikų. Baigiamajame renginyje bus apdovanoti daugiausia skaitytojų balsų surinkę knygų autoriai.

Česlovas Milošas: šimtmetį aprėpianti biografija. Andrzejaus Franaszeko knygos lietuviškojo leidimo sutiktuvės

Šeštadienį, vasario 21 d., 13 val. forumas-LRT studija

Nekasdienių susitikimų dieną bus pristatyta iki šiol išsamiausia vieno žymiausių XX amžiaus pasaulio poetų – vienintelio iš Lietuvos kilusio Nobelio literatūros premijos laureato – Česlovo Milošo biografija. Knygos autorius Andrzejus Franaszekas daugiau nei dešimtmetį rinko medžiagą iš itin gausios rašytojo eseistikos, pokalbių, laiškų, oficialių ir asmeninių archyvų. Biografija ne tik atskleidžia spalvingą vieno ryškiausių XX kūrėjų portretą, bet ir atspindi sudėtingą ir dramatišką pasaulio istorijos tarpsnį

Pokalbis su Jonu Meku apie žurnalą „Žvilgsniai“ po 70 metų per „Skype“

Ketvirtadienį, vasario 19 d., 17 val. konferencijų salė 5.1 

Skaitytojai turės progą pokalbyje internetu išvysti Joną Meką ir gyvai pasikalbėti apie legendinį „Fluxus” žurnalą „Žvilgsniai“. Prieš septyniasdešimtmetį  žurnalas  laužė periodinių kultūros leidinių tradicijas ir palaikė avangardinę laikyseną, maišto dvasią. Dalyvauja L. Adomavičienė, R. Misiūnas, R. Čičelis, G. Vaškelis.

Andriaus Tapino knygos „Maro diena“ pristatymas

Šeštadienį, vasario 21 d., 16 val. konferencijų salė 5.1 

Prieš dvejus metus pirmoji Andriaus Tapino knyga „Vilko valanda“, sulaukė fenomenalios sėkmės. Šį šeštadienį autorius  pristatys jos tęsinį „Maro diena“. Antrojoje Akmens ir Garo Miesto ciklų knygoje skaitytojas panardinamas į paslapčių ir nuotykių virtinę kitokio XX amžiaus pradžios Vilniuje, Kaune, Konstantinopolyje ir Londone. Knygoje veikia istorinės asmenybės, kurios pateikiamos kitoje šviesoje. Taip literatūros klasikė Žemaitė tampa žvalgų vade, o kompozitorius M. K. Čiurlionis – paslaptingame bokšte užsidariusiu muziką valdančiu magu. Pristatyme dalyvaus autorius, A. Puklevičius, A. Katkevičius.

Diskusijų klubas. Prieštaros ir dramatiška Rytų Europos regiono ateitis

Penktadienį, vasario 20 d., 18 val. forumas-LRT studija

Į šiandieninę Rytų Europos regiono situaciją pažvelgs gausi tarptautinė ekspertų komanda iš Ukrainos, Estijos, JAV ir Lietuvos. Diskusijoje „Prieštaros ir dramatiška Rytų Europos regiono ateitis“ susitiks Gintautas Mažeikis, Kęstutis Girnius, Alexanderis Butsenka (Ukraina), Gregory’s Feiferis (JAV) bei specialiai į diskusiją pakviestas Tomas Venclova. Pokalbyje atsiskleis šiandieninė Rytų regiono situacija ir tai, kaip nuo kaimyninių valstybių pasirinkimų priklauso mūsų, lietuvių, ateitis. Kaip Rusijos elitas reaguoja į susidariusią situaciją Ukrainoje ir kaip tai veikia Baltijos šalis? Kada kūrėjai ir kūrybinių industrijų dalyviai jaučia didesnį polėkį: laisvės ar suvaržymo akivaizdoje? Koks rašytojų ir poetų vaidmuo sudėtingos politinės situacijos metu ir Rytų Europos modernizacijos procesuose?
 
Rokokas. Radvilos. Rabinai. Susitikimas su Kristina Sabaliauskaite

Šeštadienį, vasario 21 d., 14 val. konferencijų salė 5.1 

Pokalbis su Kristina Sabaliauskaite ir LDK giminių istoriją tiriančių istoriku Deimantu Karveliu padės skaitytojams giliau pažinti pamėgtą autorės trilogiją „Silva Rerum“ ir atskleisti naujus kūrinių klodus.
 
Įdomi pažintis: Davidas Suchet „Rytų eksprese“

Sekmadienį, vasario 22 d., 15 val. Knygos kino salėje

Prieš mugės uždarymą „Knygos kino salė“ kvies į dokumentinį filmą apie aktorių, įkūnijusį legendinį Erkiulį Puaro. „Aš leidžiuosi į savo gyvenimo kelionę. „Rytų ekspresu“ keliauju per visą Europą, sekdamas Puaro, Agathos Christie personažo, pėdomis. Bet tai nėra vien tik paprasta kelionė traukiniu, tai – kelionė laiku. O „Rytų ekspresas“ ne tik traukinys, jis yra legenda“, – intriguoja aktorius.

„Auksinio disko laureatų koncertas“

Šeštadienį, vasario 21 d., 20 val. Muzikos salė

Koncertą dovanos Judita Leitaitė, Asta Krikščiūnaitė, Arkadijus Gotesmanas, Pavelas Giunteris ir mušamųjų instrumentų ansamblis „Giunter Percussion“ (Sigitas Gailius, Tomas Kulikauskas, Robertas Vilčinskas), Regimantas Šilinskas ir Petras Vyšniauskas, Valstybinis Vilniaus kvartetas, Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinis ansamblis „Jazz Island“.
 
Knygų gimimas ir pasaulinė šlovė: pokalbis su leidyklos „Éditions du Rouergue“ atstove Pauline Parvain ir iliustruotoja Frédérique Bertrand

Ketvirtadienį, vasario 19 d. 16 val. konferencijų salė 5.3 

Žymi prancūzų iliustratorė Frédérique Bertrand kartu su leidėja Pauline Parvan pokalbyje atskleis savo kūrybos paslaptį.  Daugybės tarptautinių apdovanojimų laureatės F. Bertrand piešiniai pavergė viso pasaulio skaitytojus, o šiandien iliustruoja ne tik knygas, bet ir dirba tokiems leidiniams kaip „New York Times“.

Vilniaus knygų mugė vyks vasario 19-22 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre “Litexpo”. Visa programa skelbiama internetinėje svetainėje http://vilniausknygumuge.lt. Kultūrinę renginių programą galima atsisiųsti ir į išmaniuosius telefonus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive