Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 6d. 19:30

2011–uosius norima paskelbti ir Emilijos Pliaterytės bei 1831 metų sukilimo atminimo metais

Czeslawas Miloszas
„Scanpix“ nuotr. / Czeslawas Miloszas

Seimo Užsienio reikalų komitetas (URK) siūlo 2011–uosius pavadinti Emilijos Pliaterytės ir 1831 metų sukilimo atminimo metais.

Tai numatantis parlamento nutarimo projektas įregistruotas Seimo posėdžių salėje.

Jame pabrėžiama, kad 2011–aisiais sukanka 180 metų nuo 1831 metų sukilimo, kuris „paveiktas to meto revoliucinių judėjimų Europoje – Prancūzijoje ir Belgijoje – atspindėjo Lietuvos ir Lenkijos patriotinių jėgų kovą prieš carinės Rusijos imperijos įvestus politinio ir visuomeninio gyvenimo suvaržymus bei siekį išsivaduoti ir atkurti Abiejų Tautų Respublikos valstybingumą“.

Projekte sakoma, kad 1831 metų sukilimo dalyvė, nacionalinė Lietuvos ir Lenkijos didvyrė E.Pliaterytė yra tapusi šio sukilimo simboliu Lietuvoje ir Lenkijoje, o pats sukilimas įkūnijo savyje kovos už laisvę ir valstybingumą siekį.

Anot dokumento autorių, šis sukilimas atspindi vieną iš daugelio istorinių ir kultūrinių Lietuvos bei Lenkijos sąsajų, todėl 2011 metams su juo susijusio vardo suteikimas turėtų suaktyvinti kultūrinį Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą.

Vyriausybei siūloma sudaryti E.Pliaterytės ir 1831 metų sukilimo atminimo metų minėjimo komisiją, parengti valstybinę minėjimo programą ir iš Vyriausybės rezervo fondo skirti lėšų jai įgyvendinti.

2011–iesiems Lietuvoje jau suteikti mažiausiai penki vardai, tris iš jų savo nutarimais yra įteisinęs Seimas.

Šie metai jau paskelbti Laisvės gynimo ir didžiųjų netekčių atminties metais, Holokausto aukomis tapusių Lietuvos gyventojų atminimo metais, poeto ir rašytojo, Nobelio premijos laureato Czeslawo Miloszo metais.

Ūkio ministerija, akcentuodama sveikatos turizmo svarbą turizmo paslaugų eksportui ir sezoniškumo mažinimui, 2011–uosius yra paskelbusi Sveikatos turizmo metais, o Lietuvos pedagoginių psichologinių tarnybų vadovų asociacijos iniciatyva 2011–ieji tapo Tėvų metais.
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės