Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

77-asis Filharmonijos sezonas: skaitmeninė salė, pasiruošimas šimtmečiui ir malonus jaudulys

Filharmonijos 77 sezono pristatymas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Filharmonijos 77 sezono pristatymas
Šaltinis: 15min
0
A A

Prasidedant 77-ajam Lietuvos nacionalinės filharmonijos sezonui, kolektyvas jaučia malonų jaudulį. Filharmonijos programoje – daug naujovių, tarp kurių ir skaitmeninė koncertų salė.

Nacionalinė filharmonija naująjį sezoną pradės simfoninės muzikos vakaru. Rugsėjo 16 d. su Modesto Pitrėno vadovaujamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru grieš svečias iš Vokietijos – violončelininkas Johannesas Moseris. Tai bus pirmasis šio sezono koncertas. Sezono pirmajame pusmetyje ketinama surengti per 50 koncertų.

Šio ir kitų koncertų Filharmonijos auditorija galės klausytis ne tik gyvai, bet ir skaitmeninėje salėje. Tai – virtualiame pasaulyje savo pozicijas vis labiau stiprinančios Filharmonijos 77-ojo sezono naujovė. Koncertų įrašai bus pasiekiami šiame puslapyje.

Naujasis sezonas – įžanga į Lietuvos valstybės šimtmetį ir nauji iššūkiai

Anot LNF generalinės direktorės Rūtos Prusevičienės, Filharmonija jau 2015 metais nusibrėžė tam tikras gaires, kuriuos lietuvių muzikos šedevrus reikėtų „prikelti“. Anot jos, šie metai yra įžanga į Lietuvos valstybės šimtmečio minėjimą. „Visas Filharmonijos kolektyvas jaučia malonų nerimą tiek prieš šį sezoną, tiek ruošdamasis Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui“, ‐ teigia R.Prusevičienė

„Kiekvienas sezonas mums yra iššūkis, nes turime tokią salę, kokią turime. Gražią, jaukią ir ne tokią jau didelę… Tai yra iššūkis ta prasme, jog salė nėra tokia didelė, kaip muzikantų sukuriamas garsas“, – teigia dirigentas M.Pitrėnas.

Pasak R.Prusevičienės, naująjį sezoną Filharmonija nusiteikusi įvairiapusiškai plėsti koncertinę veiklą: palaikyti interaktyvią komunikaciją su klausytojais, vykdyti edukacinę veiklą Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose, atsakingai pristatyti Lietuvos muzikos kultūrą užsienyje.

Tęsiama ir stiprinama edukacijos tradicija

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ieva Tamutytė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ieva Tamutytė

LNF generalinės direktorės pavaduotoja Ieva Tamutytė teigia, jog šiais metais Filharmonija tęsia ir stiprina edukacijos tradiciją. „Bus rengiami koncertai visai šeimai, edukaciniai renginiai, ekskursijos, kurios sulaukia vis įvairesnės auditorijos“, – teigia I.Tamutytė.

Anot I.Tamutytės, edukacija – viena prioritetinių Filharmonijos veiklos sričių, atnešanti gražių vaisių. „Vis gausiau lankomos koncertų salės, jaunėjanti publika, atviresni santykiai tarp muzikos kūrėjų, atlikėjų ir klausytojų, stiprėjanti Filharmonijos bendruomenė“, – mintimis dalijosi Filharmonijos generalinės direktorės pavaduotoja.

Svarbiausi 77-ojo sezono akcentai

Šiuolaikinės muzikos gurmanai bus pamaloninti „Gaidos“ festivalio koncertais. Šio festivalio metu žiūrovai sulauks intriguojančių Lietuvos kompozitorių premjerų, bus minimi Davido Lango ir Johno Adamso jubiliejai, vyks išskirtinis pianisto Luko Geniušo pasirodymas.

Lapkritį vyks penktasis Vilniaus fortepijono festivalis. Šių metų festivalio tema – „Pakeleiviai“. Festivalio metu koncertuos Lietuvoje dar nesirodę pianistai iš užsienio, daug dėmesio bus skiriama jauniesiems muzikantams.

Filharmonijos svečius tradiciškai pasitiks „Kalėdų muzikos savaitė“, Naujamečiai koncertai.

Daugiau informacijos apie sezono renginius rasite čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau