Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 18d. 12:03

Afrikos diena Vilniuje bus paminėta diskutuojant apie žemyne vykstančius rinkimus

Parlamento rinkimai Pietų Afrikos Respublikoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Parlamento rinkimai Pietų Afrikos Respublikoje

Minint tarptautinę Afrikos dieną ką tik savo veiklą pradėjęs Afrikos tyrimų ir konsultacijų centras „Afri|Ko“ kartu su Nacionaline nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platforma ir „Europos namais“ organizuoja tarptautinę diskusiją „2015-ieji - rinkimų metai Afrikoje: tarp lūkesčių ir realybės“. Renginys vyks gegužės 25 d., 16 val. Atviros Lietuvos fondo konferencijų salėje, Didžioji gatvė 5, ketvirtame aukšte.

Rinkimai yra neišvengiama demokratinio proceso dalis, bet ar visada jie yra tokie, kokių tikimasi? Kiek jie lemia, kaip manipuliuojama šiuo procesu ir jo dalyviais? Kodėl kyla porinkiminės prievartos bangos ir kaip rinkimai keičia, o galbūt nekeičia politinės šalies ar regiono dėlionės?

Į šiuos ir kitus klausimus diskusijoje mėgins atsakyti Afri|Ko atstovai, pranešėjai iš Lietuvos ir svečiai iš užsienio: Oksfordo universiteto doktorantas Daniel E. Agbiboa, Kopenhagos universiteto profesorė Amanda J. Hammar, Vilniaus universiteto Orientalistikos centro dėstytoja dr. Giedrė Šabasevičiūtė, Afrikoje rinkimus stebėjusi ir JT dirbusi Rūta Avulytė. 

2015-ieji pagrįstai vadinami rinkimų metais Afrikoje. Daugiau nei tuzino žemyno valstybių piliečiai šiemet rinko ar rinks naujus parlamento narius ir prezidentus. Rinkimai jau įvyko Zambijoje, Nigerijoje bei Sudane, netrukus vyks tokiose šalyse kaip Etiopija, Burundis, Egiptas, Dramblio Kaulo Krantas, Centrinė Afrikos Respublika.

Būdami globalaus pasaulio dalimi, esame glaudžiai susiję ne tik su savo kaimynais, bet ir tolimesnėmis šalimis, procesais, vykstančiais jose. Didėjantys migrantų ir pabėgelių srautai, humanitarinės krizės ir religiniai konfliktai lemia, kad turime pradėti domėtis tuo, kas vyksta Afrikoje.


Afri|Ko - trijų Kopenhagos Universiteto Afrikos studijų centro absolvenčių įkurtas tyrimų ir konsultacijų centras. Sukauptas akademines žinias, praktinę patirtį bei platų tarptautinį tinklą Afri|Ko komanda pritaikys rengdama akademines (ir ne tik) diskusijas, konsultuodama verslo atstovus, nevyriausybines organizacijas ir valstybines institucijas Lietuvoje ir Europoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės