Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aksesuarai iš „bohemiečių“ operų kvies moteris tapti šių laikų Margaritomis

Opera „Trubadūras“
M.Aleksos nuotr. / Opera „Trubadūras“
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Užsidėti prabangioje Paryžiaus parduotuvėje pirktomis plunksnomis padabintą skrybėlę ir pasijusti lyg XX a. pradžios prancūzų dama. Papuošti kaklą egiptietiškais papuošalais ir trumpam nusikelti į senovės Egiptą. Pasimatuoti galvos aksesuarus iš gotikinės XV a. mados ir trumpam paliesti viduramžius.

Tokią patirtį kultūros ir mados renginyje „Margaritos šeštadienis“ moterims dovanoja „Vilnius City Opera“. Prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“ šeštadienį bus pristatomi įspūdingi kostiumų dizainerių Juozo Statkevičiaus ir Jono Morrello sukurti kostiumai bei aksesuarai iš „bohemiečių“ spektaklių, o visi apsilankę turės galimybę įsiamžinti su labiausiai patikusia skrybėlaite ar kaklo papuošalu ir atminimui gauti profesionalaus fotografo darytą nuotrauką.

„Siekiame, kad kiekvieną moteris renginyje pasijustų pakylėta, įkvėpta. Tokia kaip Margarita iš mūsų būsimos premjeros – Ch.Gounod operos „Faustas“, kuri bus pristatyta vasario 15 d. ir taps dešimtmetį mininčių „bohemiečių“ perlu.

Į gėrio ir blogio dvikovą stos stipriausios operos solistų pajėgos trumpam grįžtančios į Vilnių: Fausto vaidmenyje debiutuosiantis Edgaras Montvidas ir Mefistofelio – Almas Švilpa. Na, o kokia kova be moters? Tam, kad pavyktų ją neklystant suvilioti, Mefistofelis Faustui duoda gražiausius papuošalus... Ne veltui renginį pavadinome „Margaritos šeštadieniu“, nes kviečiame moteris patirti žemiškų jausmų ir norų šventę“, – sako režisierė Dalia Ibelhauptaitė.

Pirmą kartą vienoje erdvėje bus eksponuojami kultinėmis tapusių operų G.Puccini „Manon Lesko“, V.A.Mocarto „Užburtosios fleitos“ ir G.Verdi „Trubadūro“ aksesuarai, papuošalai, skrybėlės, kostiumų detalės. Daugelis jų ne tik puikavosi ant tokių solistų kaip Asmik Grigorian, bet ir dalyvavo Juozo Statkevičiaus madu šou, dėvimi pasaulio podiumų korifėjų, pavyzdžiui Editos Vilkevičiūtės. Taip pat juos galima rasti knygų ir žurnalų puslapiuose.

„Neribota fantazija, precižiškumas, beprotiška valia iš kiekvieno personažo išgauti subtiliausią detalę ir atvaizduoti ją kostiumuose, – tai nerealu“, –apie J.Statkevičiaus sceninius kūrinius sako spektaklių režisierė D.Ibelhauptaitė. Pavyzdžiui, seniai svajojęs įkūnyti savo fantazijas ankstyvojo „Art deco“ stiliumi J.Statkevičius tai padarė G.Puccini operoje „Manon Lesko“.

„Manon Lesko“ dėvimų skrybėlių kūrimui panaudotos plunksnos iš unikalios specializuotos Paryžiaus parduotuvės. Iš joje dirbančio meistro plunksnas užsisako McQueen, Gucci ar Dior mados namai ir naudoja aukštosios mados kolekcijų pristatymuose. Visas plunksnas J.Statkevičius įsigijo iš minėto meistro Paryžiuje. Taciau vien plunksnų neužteko! Kiek parų meistrės siuvinėjo karolius ir klijavo aplikacijas! Rankų darbo skrybėles šeštadienį galės pasimatuoti visos šių laikų Margaritos“, – sako D.Ibelhauptaitė. „Viena jų – legendinė dviejų su puse metro diametro skrybėlė yra uždedama dviejų žmonių pagalba!“

Operos „Užburtoji fleita“ papuošalų ir aksesuarų medžiagos atkeliavo iš Londone įsikūrusių indų, afrikiečių parduotuvėlių. Įvairūs sidabriniai ir auksiniai pinigėliai su Egipto ikonografija ir herbais pirkti ne po vieną, o kilogramais. „Užsidėjusios žėrintį galvos papuošalą iš „Užburtosios fleitos“ šiuolaikinės Margaritos gali pavirsti ir Kleopatromis, o finalinio veiksmo karūna sveria net 15 kilogramų!“, – šypsosi D.Ibelhauptaitė.

Gotikinė XV a. mada su metalu, raukiniais, egzotiškumu atsiskleis iš spektaklio „Trubadūras“ kostiumių. Aksesuarus šiai „bohemiečių“ operai sukūrė britų kostiumų dizaineris Jon Morrell, už savo sceninius darbus apdovanotas pagrindiniu britų operos apdovanojimu „Olivier“, geriausio metų dizainerio nominacijoje.

„Margaritos šeštadienyje“, kuris vyks PLC „Panorama“ lankytojai galės ne tik iš arčiau pasigrožėti didinga operos materija, bet dalį jos – papuošalus, skrybėles – pasimatuoti ir su ja įsiamžinti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą